Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Długi majowy weekend na naszych drogach – 2 wypadki, 33 kolizje

Facebook Twitter

Czas podsumować długi majowy weekend. Gdy my odpoczywaliśmy, dwoiły się policyjne siły, aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Kontroli prędkości było sporo, patrole mobilizowały zmotoryzowanych do jazdy zgodnie z przepisami.

Doszło jednak do licznych kolizji i dwóch poważnych wypadków:

Od piątku do wtorku na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 33 kolizji i 2 wypadków drogowych. 1 maja w Michałowie Rudnickim kierująca motocyklem uderzyła w przebiegającą przez drogę sarnę. W wyniku tego zdarzenia kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. 3 maja w Częstochowie kierująca pojazdem marki Nissan jadąc ul. Waszyngtona nie zastosowała się do znaku STOP doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklistą i jego pasażerką. Oboje w wyniku tego zdarzenia trafili z obrażeniami do szpitala

– podsumowuje podkom. Sabina Chyra-Giereś. W majówkę drogówka zatrzymała i ukarała licznych piratów drogowych, były i osoby którym odebrała prawo jazdy. Nagminnie jeździliśmy za szybko, mówi rzecznik częstochowskiej komendy:

Policjanci z drogówki ujawnili ponad 400 wykroczeń, z czego prawie 300 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 7 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi ujawnili również 6 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pojazdu nie posiadając do tego uprawnień. Od piątku zatrzymali łącznie 17 kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu. 

Majowy weekend podsumowała dla Radia Jura Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskiej policji.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023