Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Długi czerwcowy weekend na drogach podsumowany: 1 wypadek, 37 kolizji

Facebook Twitter

Za nami długi czerwcowy weekend. Ten na drogach w Częstochowie i powiatu częstochowskiego przebiegł w miarę spokojnie – informuje drogówka, ale nie obyło się bez zdarzeń w ruchu.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

W okresie Bożego Ciała policjanci odnotowali 37 kolizji i jeden wypadek drogowy. Doszło do niego w sobotę (18.06.) przed południem na rondzie Mickiewicza:

Podkom. Sabina Chyra: 39-letnia kierująca Suzuki nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych, w wyniku czego doszło do zderzenia i piesza doznała licznych obrażeń ciała. Ponadto 311 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 184 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości, dwóch kierowców straciło swoje uprawnienia, zatrzymali aż 9 kierujących, którzy znajdowali się w staniu po spożyciu alkoholu

– informuje podkom. Sabina Chyra – Giereś z KMP w Częstochowie. W długi weekend czerwcowy funkcjonariusze z innych wydziałów Komendy Miejskiej mieli również sporo interwencji:

Podkom. Sabina Chyra: Policjanci z Częstochowy w tych dniach podjęli prawie 740 interwencji, zatrzymali 6 osób poszukiwanych i 3 osoby w związku z przestępstwami narkotykowymi. Wylegitymowanych zostało ponad 2000 osób. Na terenie Częstochowy i powiatu w tym okresie doszło do 5 kradzieży z włamaniem i jednego rozboju

Długi, czerwcowy weekend podsumowywała rzecznik częstochowskiej policji Sabina Chyra-Giereś.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023