Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dlaczego zakup polis OC i AC przez Internet ma sens? [MATERIAŁ PARTNERA]

Facebook Twitter

Internet wdarł się przebojem w nasze życie i od wielu lat skutecznie zmienia otaczająca rzeczywistość. Nie sposób już dzisiaj wyobrazić sobie braku możliwości płacenia kartą, obsługi konta przez Internet lub zakupów w sieci.

fot. pixabay.com

Obecnie niemal wszystkie sprawy można już załatwić w Internecie. Od jakiegoś czasu do tej technologicznej rewolucji dołączyła branża ubezpieczeniowa, która proponuje swoim klientom ciekawe rozwiązania. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego zakup polisy OC i AC przez Internet ma sens.

Jak kupić, by nie przepłacić?

Wbrew pozorom w dobie Internetu to bardzo łatwe. Wystarczy tylko skorzystać z jednego z ogólnodostępnych kalkulatorów OC/AC. Dzięki tym narzędziom w szybki sposób dotrzesz do listy ofert skrojonych specjalnie na Twoją miarę. Wystarczy tylko kilka informacji o Tobie oraz pojeździe, który chcesz ubezpieczyć. Warto wspomnieć też, że korzystając z kalkulatorów ubezpieczeń, masz duże szanse na znalezienie okazji i zapłacenie mniej niż w tradycyjnych kanałach sprzedaży. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/

Skąd pewność, że w Internecie znajdziesz najlepszą ofertę?

Twoje obawy są w pełni uzasadnione. Dotychczas, kupując ubezpieczenia, w stacjonarnych biurach, pozostawały obawy, że wybrana oferta nie była najkorzystniejsza. W końcu nie znałeś propozycji wszystkich liczących się towarzystw ubezpieczeniowych. W przypadku zakupów przez Internet i skorzystania z kalkulatora OC/AC nie musisz już się o to martwić. Te narzędzia są skonstruowane w taki sposób, by w pierwszej kolejności pokazywać oferty, które są najtańsze i najbardziej pasują do tego, czego oczekujesz. Nie ma więc już potrzeby, by marnować czas i sprawdzać ceny polis komunikacyjnych w każdej firmie z osobna.

Jakie polisy kupisz w Internecie?

Tak naprawdę każdą, jaką tylko sobie wymarzysz. Oprócz standardowych OC i AC, ubezpieczalnie oferują również pakiety NNW, ASS. Nieważne, czy szukasz polisy dla samochodu, czy motocykla. W Internecie znajdziesz wszystko i to właśnie stanowi największy atut przemawiający za zakupami online. Dodatkowo warto wspomnieć, że w Internecie szybko znajdziesz informacje, których potrzebujesz i „prześwietlisz” każdą ofertę. Pamiętaj, że dobie tak wielu pijanych kierowców na drogach, ubezpieczenie jest czymś naprawdę ważnym.

Zapoznaj się z OWU

Niezależnie od tego, jaki kanał sprzedaży wybrałeś, zawsze przed zakupem konkretnej polisy zajrzyj do OWU (Ogólnych Warunków Umowy). Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące Twojego ubezpieczenia. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy kupujesz AC, czyli polisę, której zakres ochrony jest dowolnie kształtowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe. W OWU muszą być umieszczone zapisy o ewentualnych wyłączeniach od odpowiedzialności i szczegółowym zakresie ochrony.

Podsumowanie

Jak widzisz, zakupy w Internecie to najkorzystniejszy sposób na zaopatrzenie się w nowe ubezpieczenie komunikacyjne. Nie dość, że oszczędzasz czas, to również masz możliwość przebierać w wielu ofertach, do których w normalnych warunkach nie byłoby tak łatwo dotrzeć. Nie ma więc powodu, by wracać do tradycyjnych kanałów sprzedaży. W sieci jest szybciej, taniej i łatwiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj