Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dlaczego trudno się dodzwonić? Urzędnicy: Nawał obowiązków!

Facebook Twitter

Dzwonicie, dzwonicie i nic? Nikt nie odbiera? Zgłaszacie nam takie sytuacje coraz częściej. Kłopoty z dodzwonieniem się, mamy najczęściej wybierając numer do jakiegoś urzędu czy instytucji. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło jednak PUP-u w Częstochowie.

Tak kłopoty z nieodbieraniem telefonów tłumaczą urzędnicy:

Urząd podkreśla jednak, że działa w szczególnym czasie – w czasie epidemii i ogranicza także bezpośrednią obsługę interesantów w trosce o ich zdrowie a także zdrowie swoich pracowników. Wyjaśnia jednocześnie, że w ostatnich miesiącach został wręcz zasypany tysiącami zapytań telefonicznych, które dotyczyły przede wszystkim realizacji usług zawartych w tzw. tarczy antykryzysowej. Obsługa tego zakresu spraw spotęgowała problemy z kontaktem telefonicznym. Natomiast PUP w Częstochowie ma nadzieje, że szczyt działań związanych z realizacją zadań w ramach tarczy ma już bardziej za sobą niż przed sobą i to rodzi nadzieję, że w najbliższych tygodniach kontakt telefoniczny będzie z urzędem łatwiejszy, choć dopiero przywrócenie pracy Urzędu Pracy na normalnych zasadach pomoże ustabilizować w pełni sytuację.

– wyjaśnia Włodzimierz Tutaj, rzecznik magistratu i podpowiada rozwiązanie:

Powiatowy Urząd Pracy radzi, aby przed wybraniem numeru do urzędu odwiedzić stronę czestochowa.praca.gov.pl, na której w zakładce dane teleadresowe podane są numery do poszczególnych komórek organizacyjnych – to z pewnością ułatwi kontakt z urzędem i odciąży centralę, na której skupiło się zainteresowanie dzwoniących. 

Wiele urzędów, firm i instytucji ma podobny problem:

Te urzędy, które muszą obecnie działać w reżimie sanitarnym i z ograniczeniami w obsłudze interesantów, klientów mają ciągle dużo. W Urzędzie Miasta np. dotyczy to wydziału zajmującego się rejestracją pojazdów, prawami jazdy i dowodami osobistymi. Za te wszystkie utrudnienia, które dotyczą czy to urzędu miasta, czy też różnych miejskich instytucji i spółek oczywiście serdecznie wszystkich mieszkańców i mieszkanki przepraszamy, mając nadzieję, że sytuacja będzie się poprawiać, nie tylko ze względu na to, że być może wreszcie poradzimy sobie w większym stopniu z epidemią, ale także, że te działania optymalizujące pracę urzędów w dobie epidemii także będą przynosiły sukcesywnie oczekiwany przez mieszkańców skutek. 

– dodaje Włodzimierz Tutaj. Sytuacja epidemiczna nadal trwa. Warto wziąć to pod uwagę i wykazać się odrobiną cierpliwości i wyrozumiałości.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj