Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dlaczego tak mało dzieje się na DK1, pytają mieszkańcy. Utrudnień dla kierowców jest za to mnóstwo. Interweniujemy

Facebook Twitter

Najpierw słuchacze sygnalizowali nam, że kierowcy łamią przepisy omijając zapory na Rakowskiej i bezprawnie wjeżdżają na DK1. Kolejne zgłoszenie dotyczy tempa prac w obrębie al. Wojska Polskiego.

fot. Pixabay

Nasz słuchacz mówi o sporych ograniczeniach dla ruchu a przy tym znikomych prowadzonych tu pracach, co dodatkowo irytuje kierowców:

Kierowcy na Rakowie i Błesznie niszczą tereny zielone w celu wyjazdu na al. Wojska Polskiego. Uważam, że to nie jest wina kierowców a władz Częstochowy, które działają na szkodę mieszkańców Częstochowy i osób przejeżdżających przez Częstochowę. Na początku lipca zostały zmienione trasy autobusów miejskich, do początku sierpnia nic się nie zmieniło – autobusy mogły spokojnie jeździć. Obecnie jest zamknięty wylot z ul. Krakowskiej, ograniczone są wyjazdy z ul. Legionów, ale po co? W sierpniu została zburzona estakada i widzę, że tam prace znowu ustały. Jak kierowcy mają jeździć?

Zapytaliśmy w zarządzie dróg, czy wykonawca przebudowy miejskiego odcinka DK1, planuje zwiększyć zakres prac? Ma to nastąpić jeszcze we wrześniu:

Trudno, żeby w obrębie tak dużego placu budowy działo się w jednym czasie i w wielu miejscach wiele. Dzieje się sporo na określonych odcinkach i sporo się będzie dziać, bo wykonawca deklaruje kolejne prace, które już się zaczęły bądź za chwilę się zaczną. Po estakadzie zostały tylko przyczółki, fundamenty i tam będą w najbliższych dniach będą trwały prace związane z demontażem ostatnich elementów

– zapowiada Maciej Hasik – rzecznik w Miejskim Zarządzie Dróg. Otrzymaliśmy sygnały od kierowców głównie na temat utrudnień w związku z licznymi zamknięciami uliczek wlotowych w al. Wojska Polskiego oraz tylko częściowym sfrezowaniem nawierzchni.

Zupełnie nic się nie dzieje na tej drodze. Została odrobinę sfrezowana powierzchnia na wysokości Galerii Jurajskiej i w kierunku Katowic. Zupełnie nic, absolutnie żadnych prac, a cały czas są utrudnienia, cały czas jest zwężenie. Drogowcy słupki rozstawili w zaledwie jedną noc. Jaki sens miało zamykanie trasy tak wcześnie i na tak dużym odcinku, skoro nie są prowadzone żadne prace?

Tyle nasz słuchacz, częstochowski kierowca. Postępy prac mają być widoczne w kolejnych tygodniach, jeszcze w tym miesiącu frezowana będzie dalej jezdnia w al. Wojska Polskiego, zapowiada zarząd dróg za wykonawcą prac:

Przyjdzie wykonawca na obiekt nad Wartą. Między Galerią Jurajską a ul. Krakowską mamy obiekt mostowy, także kluczowy. Po 20 września tam prace się rozpoczną. Według deklaracji wykonawcy mamy już w tym tygodniu widzieć prace związane z kolejnym etapem frezowania nawierzchni na zamkniętych odcinkach. Od strony Warszawy będzie postępowała praca frezarek

– informował nas odpowiadając mieszkańcom Maciej Hasik z MZD w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj