Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dla bezpieczeństwa, kontrolujcie kominy wentylacyjne!

Facebook Twitter

Sezon grzewczy już trwa, ale na prace konserwatorskie i przeglądy instalacji oraz kominów nigdy nie jest za późno. Przypominają o tym fachowcy, którzy w jesiennym okresie mają najwięcej pracy.

Przewody kominowe czy gazowe jak i wentylację w budynkach powinniśmy sprawdzać kilkukrotnie w ciągu roku, by uchronić się przed zagrożeniem w związku z tlenkiem węgla jaki może pojawić się podczas dogrzewania pomieszczeń.

Niezbędne prace wylicza częstochowski kominiarz Konrad Włodyński. Jak mówi specjalista, takie wytyczne dotyczą nie tylko mieszkań prywatnych, ale i budynków użyteczności publicznej, instytucji oraz firm. Do cyklicznych przeglądów zobligowani są właściciele i administratorzy posesji.

Mówił Konrad Włodyński ze Spółdzielni Pracy Kominiarzy w Częstochowie. Pamiętajcie by nie ignorować zaleceń, w okresie jesienno-zimowym dochodzi do największej liczby podtruć czadem. Powodem są awarie urządzeń grzewczych i niewłaściwa wentylacja pomieszczeń. Do apelu kominiarzy przyłączają się co roku strażacy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023