Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

DK91 zamknięta: Są objazdy i zmiany w obrębie przejść dla pieszych. Są też jednak dobre wiadomości

Facebook Twitter

Od poniedziałkowego ranka 16 stycznia została zamknięta czynna dotąd nitka DK91 w kierunku Warszawy - od ul. Rakowskiej do ul. Krakowskiej. Jak najłatwiej objechać teren budowy?

Sugerowanym objazdem zamiast nitki „na Warszawę” jest trasa od ul. Rakowskiej przez Jagiellońską do ul. Bohaterów Monte Cassino i dalej – np. ul. Śląską, Kilińskiego do alei Jana Pawła II i węzła z aleją Wojska Polskiego. Pełne zamknięcie całego, powstającego od podstaw odcinka alei Wojska Polskiego jest konieczne do wykonania przebudowy sieci instalacji podziemnych – usłyszeliśmy od przedstawiciela wykonawcy. Mieszkańcy rejonu prac dopytują z kolei jak pokonać przebudowywaną DK91 z jednej na drugą stronę, po likwidacji kładek dla pieszych? Odpowiada Wojciech Pałczyński dyrektor oddziału południe NDI.

Wojciech Pałczyński: Przejścia dla pieszych w miejscach byłych już, rozebranych kładek, zostaną utrzymane. Oczywiście one będą się przesuwały w osi północ – południe, ale w taki sposób, aby każdy kto będzie chciał przeprawić się ze wschodu na zachód naszej budowy mógł przez nią bezpiecznie przejść. One będą wygrodzone, wydzielone, wysypane z kruszywa bądź z innego materiału, który będzie pozwalał na bezpieczne pokonanie budowy.

W obrębie zlikwidowanych kładek poruszamy się więc tymczasowymi przeprawami, nim powstaną gotowe, nowe obiekty nad trasą. Ponadto na koniec stycznia zaplanowano montaż konstrukcji nowego obiektu mostowego w miejscu dawnej estakady na Rakowie. Dotąd w tym miejscu zbudowano tylko podpory.

Wojciech Pałczyński: Przez aleję Pokoju, będzie jedyne utrudnienie tylko w jeden weekend, kiedy rozpoczniemy montaż konstrukcji stalowej nad obiektem, nad aleją Pokoju. Myślę, że to będzie taki wydłużony weekend od piątku do poniedziałku, gdzie rozpoczniemy prace związane z montażem tej konstrukcji na istniejących podporach. Konstrukcja jest prawie gotowa do transportu, na dzień dzisiejszy jesteśmy na etapie wykonywania zabezpieczenia antykorozyjnego. Konstrukcja jest w pełni wyspawana i leży na terenie wytwórni w Kielcach. Do 23.01 zakończy się proces związany z korozją tej konstrukcji, następnie przygotujemy się do transportu i zostanie dostarczona na plac budowy.

To plan wykonawcy jeszcze na styczeń, mówi Wojciech Pałczyński z firmy NDI, która prowadzi przebudowę w al. Wojska Polskiego. Przypomnijmy tę dużą inwestycję najłatwiej ominąć autostradową obwodnicą miasta. Ruch lokalny i regionalny skierowano na objazdy przez centrum Częstochowy. Finał robót przewidziano na końcówkę tego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj