Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

DK1 zmienia się w DK91, a Warszawska z krajówki w drogę powiatową. Zmiany przegłosują radni

Facebook Twitter

Ulica Warszawska na dużym odcinku w Częstochowie straci status drogi krajowej, zmieni się w drogę powiatową. To dobrze słyszą mieszkańcy, którzy mają swoje posesje między wiaduktem, a Rondem Trzech Krzyży. Zniknie stąd ciężarowy tranzyt towarów.

Ustalenia wynikające z przepisów ministerialnych musi jeszcze przyjąć Rada Miasta.

Ta zmiana jest związana z tym, że po wybudowaniu autostrady A1 zmienił się rozkład ruchu na drogach krajowych, także na terenie Częstochowy. Niektóre odcinki stały się zbędne dla sieci dróg krajowych. Ul. Warszawska na odcinku od wiaduktu, ul. Warszawska do skrzyżowania ul. Jana Pawła II w wyniku wejścia w życie rozporządzenia ministerialnego straci kategorię drogi krajowej. Ta zmiana jest zmianą pozytywną dla mieszkańców ul. Warszawskiej na tym odcinku ulicy, gdyż wyeliminuje ruch tranzytowy. 

Jak informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik w częstochowskim magistracie, temat zostanie przedłożony radnym już w czwartek (24.06.). Wcześniejsze zmiany w tym rejonie związane z nazewnictwem drogi krajowej nr 1 też zostaną ostateczne uregulowane. DK1 zmienia się w DK91, niemal na całym przebiegu w granicach Częstochowy.

Zmieni się też numer drogi krajowej nr 1 na odcinku od skrzyżowania, wiaduktu ul. Warszawskiej i al. Wojska Polskiego do granicy miasta w Gminie Poczesna – z DK 1 na DK 91. DK 91 będzie stanowić alternatywną drogę do autostrady.

Odpowiednie uchwały w drogowych tematach będą głosować radni podczas najbliższych obrad 24 czerwca. Sesja online rozpocznie się o godz. 12.00. Informował nas rzecznik Włodzimierz Tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj