Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Diety radnych wyższe o 60%: Rada Miasta była zgodna w temacie podwyżek

Facebook Twitter

Radni zgodnie zdecydowali o podwyżce swoich diet, te wzrosną o 60 procent. Więcej zarabiał będzie też rezydent miasta, bo zmieniły się krajowymi przepisami kwoty bazowe również dla samorządowców. 

Co zaskakujące, nie było żadnej dyskusji w tej sprawie. Żaden z radnych nie chciał zabrać głosu. Za podwyżką diet zagłosowali radni LEWICY, Koalicji obywatelskiej, i Wspólnie dla Częstochowy, przeciwni podwyżce byli prawie wszyscy radni PiS. Oprócz Beaty Struzik i Piotra Kaliszewskiego- od głosu wstrzymała się też Agata Pawłowska z Koalicji. Bardzo podobnie wyglądało to także w przypadku glosowania za podwyżką dla prezydenta. A więc podsumowując- dieta radnego wzrośnie z 1878,89 do 3006,23 zł. Przewodniczący rady otrzyma 4294,61 zł, jego zastępcy o dokładnie 215 zł mniej. Wynagrodzenie przewodniczących komisji to 3865,15, a wiceszefów komisji 3220,96.

Częstochowscy radni mają nie tylko mieć wyższe diety, ale i dostać też wyrównanie od sierpnia. Z kolei mniej stracą za nieobecność na posiedzeniu zwołanym w trybie nagłym. Obniżka diety za nieobecność zmniejszona została z 25% do 5 % diety. Zwykły radny otrzyma ponad 3 tys. zł miesięcznie, z kolei diety wiceprzewodniczących i przewodniczącego urosły do ponad 4 tys. złotych. Przypomnijmy Rada Miasta w czwartek (18.11.) przegłosowała też podwyżkę wynagrodzenia prezydenta, do 20 640 zł brutto. Pensja włodarza Częstochowy wzrośnie tym samym o 88 procent.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj