Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dieta keto – Czy można zrezygnować z mięsa na diecie keto? Czym je zastąpić? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Dieta keto polega na ograniczeniu spożycia węglowodanów. Główne źródło energii stanowią zdrowe tłuszcze oraz białko – pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Jest to dieta eliminacyjna, która doskonale sprawdzi się w przypadku mięsożerców. Dieta niskowęglowodanowa prowadzi do utraty wagi poprzez spalanie tłuszczu zgromadzonego w tkankach tłuszczowych. Osoby stosujące dietę odczuwają duży przypływ energii. Poprawia się ich stan zdrowia. Przyjrzyjmy się, co jeść na diecie keto, a czego unikać?

fot. Pixabay

Dieta ketogeniczna jest idealna dla osób lubiących mięso

Dieta ketogeniczna polega przede wszystkim na ograniczeniu węglowodanów. Możemy za to spożywać umiarkowaną ilość mięsa. Jest to dobra wiadomość dla osób, u których nie sprawdziły się innego rodzaju diety eliminacyjne tj. dieta Dąbrowskiej. Spożywanie dużej ilości tłuszczów pochodzących zarówno z produktów roślinnych, jak i zwierzęcych, w połączeniu z ograniczeniem spożycia węglowodanów prowadzi do spalania rezerwy tłuszczów magazynowanych w tkance tłuszczowej.

Na gazetkowo.pl znajdziemy mięso dobrej jakości w atrakcyjnej cenie. Promocja na artykuły spożywcze w marketach w całej Polsce pozwoli nam na zakup produktów mięsnych bogatych w białko oraz tłuszcze – stanowiących główne źródło energii podczas stosowania diety keto. Mięso tj. pierś z kurczaka oraz indyka, wołowina, wieprzowina (np. schab, karkówka), wątróbka oraz boczek, to produkty dozwolone podczas stosowania tej wysokotłuszczowej oraz wysokobiałkowej diety eliminacyjnej.

Dieta keto – co oprócz mięsa

Gazetkowo to także bezcenne źródło informacji na temat promocji na ryby oraz nabiał. Są to produkty wskazane podczas stosowania diety keto. Doskonale mogą one zastąpić mięso. Aczkolwiek wskazana jest urozmaicona dieta, bogata w różnego rodzaju produkty. Mięso możemy zastąpić rybami tj. makrela, śledzie, tuńczyk oraz dorsz. Możemy także sięgnąć po bardziej wyszukane produkty tj. krewetki oraz małże. Podczas zakupów warto skorzystać z promocji, aby dieta nisko węglowodanowa nie uszczupliła zbytnio naszego budżetu. Mięso możemy zastąpić nabiałem. Wskazane są produkty tj. twaróg, cheddar, brie czy też bogaty w tłuszcze jogurt grecki.

Dieta niskowęglowodanowa to jest dieta bogata w tłuszcze oraz warzywa

Dieta niskowęglowadonowa keto opiera się na zdrowych tłuszczach. Ich źródłem mogą być zarówno mięso, jak i ryby. Wskazane jest także spożycie tłuszczy pochodzenia roślinnego. Cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 oraz omega 6 są oliwa z oliwek, olej lniany, olej kokosowy oraz olej z awokado. Stosując dietę ketogeniczną nie musimy rezygnować z masła oraz smalcu. Wskazane jest także spożycie jaj. Podczas stosowania diety eliminacyjnej konieczne jest spożywanie odpowiedniej ilości warzyw – awokado wiedzie prym.

Czego nie powinno się spożywać na diecie keto

Mięso, ryby, nabiał oraz tłuszcze to produkty, których nie może zabraknąć podczas stosowania diety keto. Powinniśmy sięgać po żywność nieprzetworzoną. Dieta eliminacyjna powinna być bogata w warzywa. Ze względu na zawartość solaniny mogącej powodować powstawanie stanów zapalnych w organizmie powinniśmy ograniczyć spożycie warzyw psiankowatych (pomidor, papryka, bakłażan). Ponadto powinniśmy unikać produktów bogatych w skrobię tj. ziemniaki, pieczywo oraz makarony. Zakazane jest spożycie cukru, niezdrowych tłuszczy trans zawartych w przetworzonej żywności oraz alkoholu.

Dieta keto jest wskazana dla osób, które pragną schudnąć, ale nie potrafią zrezygnować z mięsa. Mięso nie musi być jednak głównym, czy też jedynym źródłem białka. Dietę możemy wzbogacić zdrowymi rybami, jajkami oraz nabiałem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj