Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dezynfekcja koszów na śmieci w Częstochowie

Facebook Twitter

W najbliższy poniedziałek (27.04.) rozpocznie się dezynfekcja przyulicznych koszów na śmieci w Częstochowie. Proces będzie realizowany w dwóch cyklach.

fot. RitaE / pixabay.com

O szczegółach, kolejnej już akcji MZDiT związanej z ograniczaniem rozprzestrzeniania się groźnego wirusa w naszym mieście mówi Maciej Hasik rzecznik prasowy instytucji:

Informujemy, że od poniedziałku (27.04.2020r.) z uwagi na utrzymujące się zagrożenie epidemiczne, na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie dezynfekcji poddane zostaną kolejne elementy infrastruktury w miejskiej przestrzeni publicznej. Firma wykonująca usługę zimowego i letniego oczyszczania miasta wykona dezynfekcję 1242 przyulicznych koszów na śmieci pozostających w zarządzie częstochowskiego MZDiT. Proces na terenie całego miasta będzie odbywał się w dwóch cyklach. Pierwszy będzie miał miejsce w dniach 27 kwietnia – 8 maja, a drugi przeprowadzony zostanie w dniach 18 – 29 maja. Nie wykluczamy podjęcia podobnych działań w tym zakresie w przypadku przedłużania się stanu zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców.

Akcja rusza w poniedziałek (27.04.). Przypominamy, że cały czas prowadzona jest też cyklicznie kompleksowa dezynfekcja wszystkich autobusów i tramwajów pozostających w taborze Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie. Dezynfekcja odbywa się z użyciem specjalistycznego sprzętu i mieszanki chemicznej, metodą zadymiania wnętrza pojazdów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022