Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Deszczowy egzamin na kartę rowerową

Facebook Twitter

Dzieciaki z podstawówki mimo deszczowej pogody wytrwale wypełniali zadania w trakcie egzaminu na kartę rowerową. Policjanci z ruchu drogowego miejskiej komendy przeprowadzili egzaminy w ramach kampanii Tydzień Bezpieczeństwa, który trwa w naszym mieście.

Młodych cyklistów i ich przygotowanie do jazdy rowerem sprawdzał Mariusz Osyra.

Policja uczula przy okazji rodziców i opiekunów: pilnujmy, aby dzieci bez umiejętności i przygotowania nie uczestniczyły w normalnym ruchu drogowym…

Ocenia st. sierż. Mariola Kowalczyk-Trąbska. Aby zdobyć kartę rowerową uczniowie klas IV i V, musieli oczywiście opanować zasady kodeksu drogowego, ale i sprawdzić swoje przygotowanie w praktyce. Ich umiejętności drogówka oceniła na terenie miasteczka rowerowego przy Szkole Podstawowej nr 50.

Z Kubą i Matyldą, którzy poradzili sobie bez kłopotu z egzaminem na kartę rowerową rozmawiał Mariusz Osyra. Przypomnijmy jeszcze co stanowi kodeks: czy młodzi cykliści muszą posiadać kartę rowerową aby wyjechać na drogi?

Informuje st. sierż. Mariola Kowalczyk-Trąbska z częstochowskiej policji. Kampania dotycząca bezpieczeństwa drogowego w mieście potrwa do 19 maja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj