Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Decyzją Ministerstwa Zdrowia szpital na Parkitce staje się szpitalem zakaźnym [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Ministerstwo Zdrowia podało na swoich stronach listę 19 szpitali, które mają zostać przekształcone w szpitale zakaźne. Od poniedziałku mają być w gotowości na przyjmowanie chorych, zarażonych koronawirusem.

Według resortu zdrowia szpitale mają możliwość leczenia chorych również na inne schorzenia, w związku z czym muszą być wyposażone m.in. w sale operacyjne i sale zabiegowe. Muszą również zabezpieczyć izby i sale porodowe dla zarażonych kobiet w ciąży. Na liście znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie. Z tego powodu weszło w życie nowe rozporządzenie dyrekcji lecznicy. Od piątku 13 marca wstrzymane zostają planowe przyjęcia pacjentów na oddziały zabiegowe i zachowawcze. To zarządzenie nie dotyczy pacjentów onkologicznych, dializowanych, pacjentów nocnej i świątecznej opieki . Jeszcze raz przypominamy o zakazie odwiedzin pacjentów przebywających we wszystkich częstochowskich szpitalach. Ta decyzja obowiązuje do odwołania.

[AKTUALIZACJA]

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nie będzie pełnić tej roli. Decyzję mieniło Ministerstwo Zdrowia. Tą funkcję przejmie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny MEGREZ w Tychach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2020