Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Debatowali o bezpieczeństwie dzieci w internecie

Facebook Twitter

GIODO dla Dzieci, pod tym szyldem w piątek (23.03.) w Akademii Jana Długosza odbyła się ogólnopolska debata na temat ochrony danych osobowych w internecie. Dowiedzieliśmy się więcej o metodach ochrony naszych dzieci przed niepożądanymi treściami w sieci, ale i przed cyberprzemocą.

Radą służyli pracownicy fundacji z Łodzi i Warszawy, którzy z problemem spotykają się na co dzień…

Mówił Maciej Kępka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Eksperci od ochrony młodych ludzi przed nowoczesnymi formami z jakich korzystają internetowi przestępcy, radzili co zrobić w pierwszej kolejności, by nie stać się ofiarą cyberataku w jakiejkolwiek formie.

Mówiła Barbara Michalska z łódzkiej Fundacji Kreatywnych Rozwiązań EduKABE. Konferencja w auli AJD przy ul. Waszyngtona przede wszystkim zgromadziła młodzież z częstochowskich szkół. Uczniowie byli adresatami informacji jakie przekazywali fachowcy od ochrony danych. Pamiętajcie o ostrożności podczas surfowania po necie.

Mówiła nam prowadząca całe wydarzenie w AJD Magdalena Celeban, koordynatorka projektu Twoje Dane Twoja Sprawa w Częstochowie, która na co dzień prowadzi warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w internecie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj