Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Darmowe zajęcia i treningi z badmintona dla ukraińskich dzieci

Facebook Twitter

Kluby sportowe z coraz szerszą ofertą dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które trafiły do Częstochowy. Tym razem na zajęcia i treningi zaprasza młodych uchodźców Częstochowska Akademia Badmintona. Ta dyscyplina może sprawdzić się nawet dla najmłodszych, czyli osób w wieku od 4 do 8 lat.

Zajęcia odbywają się co poniedziałek i środę w hali sportowej przy ul. Bojemskiego:

By umilić tę trudną sytuację, w jakiej znalazły się dzieci z Ukrainy, zaproponowaliśmy w naszym mieście zajęcia darmowe dla dzieci z Ukrainy. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy od godz.. 13:00 do 14:30. Zajęcia prowadzi Marta Wójcik, która ma ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi, dlatego cieszymy się, że Marta jest teraz z nami na pokładzie. Już pierwsze zajęcia z maluchami ruszyły. Jeżeli są państwo zainteresowani, to zapraszamy do kontaktu przez stronę na Facebooku

– zachęca Maciej Ociepa. Każdy z uczestników zajęć otrzyma sprzęt do grania, instruktorzy czekają na kolejne chętne do gry osoby. Sportowa aktywność pozwala też stworzyć dla dzieci namiastkę normalnego życia, nawet w obcym dla nich mieście:

Badminton jest ogólnorozwojową dyscypliną – poprawia refleks, szybkość, zwinność, również wzrok, więc tak naprawdę te zajęcia z badmintona dla dzieci – najmłodszych i starszych są po to, żeby to dziecko po prostu miało dużo ruchu. Zapewniamy im niezbędny sprzęt – lotki, rakiety.

Warto grać badmintona, który korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i ogólny rozwój najmłodszych

– podkreślał w rozmowie z nami Maciej Ociepa.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024