Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Darmowe porady prawne z okazji Dnia Praw Człowieka 2-4 grudnia

Facebook Twitter

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnika, już niedługo będziesz mógł uzyskać poradę bezpłatnie. Wsparcie od profesjonalisty będzie możliwe w ramach akcji „Z radcą prawnym wiesz więcej!".

Na początku grudnia trzydniowa pomoc prawna będzie udzielana w Częstochowie dla wszystkich zainteresowanych:

Dla ogółu społeczeństwa naszego regionu, miasta Częstochowy i okolic, dla wszystkich, którzy zgłoszą się z potrzebą, widzą jakiś problem, z którym się borykają i chcą ten problem rozwiązać bądź też uzyskać podstawową informację prawną na temat sposobu istoty problemu i sposobu jego rozwiązania. Jesteśmy gotowi pomóc w każdym rodzaju spraw. Radca prawny zajmuje się wszelkimi kategoriami spraw, we wszystkich organach może reprezentować klientów. W związku z powyższym jesteśmy przygotowani, aby pomóc i doradzić w każdej sprawie

– do udziału w konsultacjach i bezpłatnych poradach prawnych zachęca radca Jacek Będkowski. Akcję przewidziano z okazji obchodów Europejskiego Dnia Praw Człowieka. Prawnicy i przyszli prawnicy są gotowi pomóc jednak we wszelkiego rodzaju sprawach:

Na pewno konsultacja jako taka będzie dokonywana przez profesjonalistę, przez radcę prawnego Okręgowej Izby Radców Prawnych delegatury częstochowskiej w obecności studenta. Ta formuła ma pozwolić na to, żeby student miał niebywałą okazję do tego, żeby zaznajomić się ze specyfiką pracy radcy prawnego od kuchni. Student ma zdobyć nowe doświadczenie praktyczne

– dodaje Patryk Błasiak przewodniczący Poradni Prawa UJD. Bezpłatne porady szykują między 2 a 4 grudnia: częstochowski Uniwersytet Jana Długosza z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Częstochowie i Fundacją Przyjazne Prawo. Na razie to pierwsza tego typu akcja:

Radio JURA: Takie porady będą odbywać się cyklicznie?

Jeśli będzie odzew w społeczeństwie na tyle interesujący, to jak najbardziej, bardzo chętnie powtórzymy taką akcję. Istotny jest dla nas walor edukacyjny dla młodych studentów prawa, nie prawników, ale już niedługo pewnie tak. Będą mieli okazję zmierzyć się z konkretnym przypadkiem prawnym. Między godziną 16:00 a 18:00 w czwartek 2.12, między 16:00 a 18:00 w piątek 3.12, i w sobotę między godz. 11:00 a 13:00 – równolegle w dwóch siedzibach przy Sułkowskiego 13 i przy Zbierskiego 2/4 będą dyżurowały dwa zespoły i gotowi będą przyjąć każdego, kto się zgłosi.

Z radcą prawnym Jackiem Będkowskim rozmawiał Mariusz Osyra. Porady prawne udzielane będą w budynku uczelni oraz w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Częstochowie. Z bezpłatnej porady będzie można skorzystać również online.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024