Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dalsze starania UJD o kierunek lekarski i rozwój nauk o zdrowiu. Wnioski o nowe kierunki wysłane

Facebook Twitter

Psychologia, rozwój nauk związanych z rolnictwem oraz niesłabnące starania o kierunek lekarski. Takie ambitne plany ma Uniwersytet im. Jana Długosza. Na początku tego roku kolejne wnioski o możliwość uruchomienia nowych kierunków studiów senat uczelni wysłał do ministerstwa.

Uczelnia w czasie pandemii prowadziła bardzo ożywioną działalność, oferta dydaktyczna uczelni była powiększona. Zostały wysłane wnioski do końca marca o takie nowe kierunki studiów jak: Psychologia (studia jednolite magisterskie), a także kierunek Produkcja i marketing żywności, będące odpowiedzią na zapotrzebowanie otoczenia społecznego, wpływającego na nowe przedsiębiorstwa, które pojawiają się w naszym regionie, czy dezycja będzie pozytywna ze strony Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a potem Ministerstwa.

Kierunków dla studentów na UJD jest już ponad 50. Wiele z nowości w możliwościach podjęcia studiów to odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy i zmian na nim

– mówi rektor uniwersytetu prof. Anna Wypych-Gawrońska. Część ze studiujących chce kontynuować naukę:

Wyszły wnioski o II stopień Ekonomii, II stopień Informatyki, II stopień Pielęgniarstwa. Także w zakresie nauk o zdrowiu i nauk medycznych uczelnia rozszerza swoją ofertę. Aktualnie poprosiłam Wydział Nauk o Zdrowiu o prace nad wnioskiem o kierunek lekarski tak, aby mógł też być złożony w najbliższym czasie ponownie. Oferta z pewnością będzie większa. Mam nadzieję, że już od lipca będzie można się rekrutować na nowe kierunki studiów.

Uniwersytet Jana Długosza nie rezygnuje z przygotowań do uruchomienia kierunku lekarskiego w Częstochowie, choć poprzedni wniosek nie zyskał akceptacji w tym zakresie:

To jest związane z działaniami uczelni w ramach uzyskiwania uprawnień, w dyscyplinie nauki o zdrowiu nie mamy jeszcze ostatecznej dezycji Rady Doskonałości Naukowej, w związku z tym decyzje o kierunku lekarskim muszą do tego momentu zostać w zawieszeniu.

Rozmawialiśmy o rozwoju oferty dla studiujących na częstochowskim uniwersytecie z rektor uczelni, prof. Anną Wypych-Gawrońską.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj