Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dalsze działania prokuratury ws. śmierci 37-letniej pacjentki w ciąży

Facebook Twitter

Pojawiły się nowe informacje dotyczące śledztwa odnośnie śmierci 37-letniej Agnieszki z Częstochowy. Kobieta która trafiła do szpitala z bliźniaczą ciążą zmarła 25 stycznia. Postępowanie toczy się w Katowicach.

Nowe informacje ze śledztwa są takie, że kolejne czynności podjęła Prokuratura Regionalna, która przejęła śledztwo od prokuratorów z Częstochowy. Już przesłuchała męża kobiety, który zawiadamiał w tej sprawie oraz siostrę, która dramatyczny apel zamieściła w mediach społecznościowych. Przeprowadzona została na wniosek śledczych też ekshumacja zmarłych bliźniąt, w celu ustalenia przyczyny ich śmierci.

O kolejnych krokach poinformowała prokurator Agnieszka Wichary z katowickiej Prokuratury Regionalnej. Teraz śledczy będą prowadzić analizę procesu leczenia kobiety, kolejno w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym oraz w szpitalu w Blachowni – zajmuje się tym się specjalny dział błędów lekarskich. W śledztwie zostali też powołani biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Szczecinie, którzy do końca lutego mają wydać opinię w sprawie patomechanizmu, który doprowadził do śmierci 37-latki. Temat badają też konsultant krajowy ds. położnictwa i ginekologii oraz rzecznik praw pacjenta.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj