Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dalsza rywalizacja „przyszłych prawników” w lutym, a finał w marcu

Facebook Twitter

Dalsza rywalizacja w lutym, a finał 21 marca. W decydującą rozgrywkę wkroczy tegoroczna edycja ogólnopolskiego konkursu Od Mundurka Do Togi. Jak co roku ma wyłonić spośród uczniów szkół średnich, osoby o predyspozycjach i talencie do zawodów prawniczych.

Znowu najlepsi okazali się częstochowscy licealiści:

Do etapu drugiego zakwalifikowało się 11 uczestników z najwyższymi wynikami. 8 osób z Częstochowy, 2 osoby z Katowic oraz 1 z Kartuz. Etap drugi konkursu odbędzie się 21 lutego, a zadaniem uczniów będzie przygotowanie i przedstawienie komisji konkursowej rozwiązanie kazusu

– mówi koordynująca konkurs Joanna Dawid. W 6. edycji największą liczbą punktów może pochwalić się jak na razie: dwójka przedstawicieli IX Liceum im. Norwida, uczniowie ze Słowackiego, Traugutta oraz Liceum Kopernika. Drugi, a potem finałowy etap są oczywiście bardziej wymagające:

W finale konkursowicze wcielą się w rolę obrońcy albo oskarżyciela. W trakcie symulacji rozprawy sądowej  przygotują i zaprezentują ustnie, w swobodnej wypowiedzi, swoje stanowisko oraz będą bronić jego słuszności w trakcie wygłaszania mowy końcowej.

Dla wielu konkurs to szansa przybliżenia się do podjęcia studiów na różnych kierunkach prawniczych

– dodaje Joanna Dawid. Rywalizacji młodzieży na tym polu przyglądamy się od początku, konkursowi patronuje Radio Jura.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022