Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dalej walczymy ze smogiem. Czy skutecznie?

Facebook Twitter

Od jesieni obowiązują bardziej restrykcyjne normy informowania i alarmowania o smogu. Alarm smogowy jest ogłaszany przy przekroczeniu średniodobowej wartości 150 mikrogramów na metr sześcienny dla pyłu PM10.

Przed świętami Bożego Narodzenia powiadamianie mieszkańców na stronach WIOŚ dla stacji pomiarowej w Częstochowie wskazywało przekroczenia norm nawet o kilkaset procent.

Stajemy się tym samym bardziej odpowiedzialni, informuje Andrzej Szczerba, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Częstochowie. Zmiany w przepisach stanowią, że społeczeństwo będzie częściej informowane o wysokich stężeniach zanieczyszczeń w powietrzu. Reagujmy też na niewłaściwe zachowania ekologiczne w najbliższym otoczeniu, apelują urzędnicy…

Dodaje Andrzej Szczerba, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska. Przypomnijmy, że raporty Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że za największe emisje zanieczyszczeń, w tym pyłów zawieszonych PM2,5, PM10 oraz benzo(a)pirenu odpowiadają: piece grzewcze, palenie śmieci oraz transport.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023