Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dach nad lodowiskiem we wrześniu?

Facebook Twitter

Udało się po przyjęciu poprawek w miejskim budżecie podpisać umowę na wykonanie zadaszenia sztucznego lodowiska MOSiR-u. Na kolejny zimowy sezon dach nad taflą lodu przy ul. Boya-Żeleńskiego ma być gotowy. W powtórzonym przetargu jako wykonawca została wyłoniona częstochowska Przemysłówka.

Mimo naglących terminów wykonawca deklaruje że wykona pracę na czas.

Deklarują Janusz Stępień, prezes częstochowskiej Przemysłówki oraz Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Częstochowie. W wyniku przetargu okazało się, że na planowaną inwestycję trzeba przeznaczyć wyższą kwotę. Inwestycja pochłonie ok. 5 mln złotych. Co powstanie nad miejskim lodowiskiem?

Wyjaśniał wykonawca Janusz Stępień. Dach nad lodowiskiem i trybuną pozwoli na dłuższe użytkowanie obiektu w zimie przez łyżwiarzy, ale i na bogatszą ofertę sportową przez resztę roku. W lecie planowany jest tutaj również przenośny plac zabaw.

Informuje Tomasz Łuszcz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie. Przypomnijmy gotowy dach na obiektem lodowiska i nad trybunami ma być zbudowany do końca września. Powstanie tutaj też nowe oświetlenie i nagłośnienie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj