Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czytanie w Bramie rusza na podwórkach Starego Miasta w piątek 2 lipca

Facebook Twitter

2 lipca rozpoczyna się VI edycja plenerowej, cyklicznej akcji „Czytanie w bramie”, dobrze znanej już częstochowianom. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Fundację Chrześcijańską „Adullam”, a ma zachęcić dzieci i młodzież do spędzenia wakacji z książką.

Letnie wydarzenia znów zagoszczą na podwórkach Starego Miasta:

Z jednej strony czytamy dzieciom, ale z drugiej strony będziemy ich uczyć poznawania instrumentów, muzyki, rytmiki, może jakiejś większej zabawy z dźwiękiem tak, żeby to czytanie trochę mocniej się wpisało w klimat staromiejskich podwórek a także dzieci nauczyło nowego spojrzenia na czytanie i lektury. 9 lipca będziemy w ogrodzie przedszkolnym Miejskiego Przedszkola nr 17, przy ul. Koziej 18. 16 lipca dla Częstochowian na tyłach Alternatywy 21, na podwórzu. 23 lipca – ul. Wilsona, duży plac za blokiem oraz 30 lipca skończymy na ul. Stawowej 7/9

– tłumaczy Anna Klim z Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”. „Czytanie w bramie” zostanie zainaugurowane w piątek na Starym Rynku, ale akcja potrwa przez cały lipiec. Interesujące lektury dla najmłodszych zaproponuje biblioteka:

Dzieci muszą się wyćwiczyć i wysilić, żeby zdobyć nagrody słodyczowe albo jakieś drobne upominki, które dzięki darczyńcom możemy dzieciom rozdać. Jak będzie ostatni dzień Czytania w bramie podsumujemy go – w jaki sposób on przebiegł, zaobserwujemy nowe zachowania wśród dzieci i rodziców, czy też opiekunów. Każdego roku akcję przygotowujemy na podstawie wniosków z akcji zeszłorocznej. Patrzymy, co się cieszyło największym zainteresowaniem, jaki jest klimat, jaka jest nuta społeczna na danych podwórkach. 

Wybór lektury nie jest więc przypadkowy. Książka na wakacje w ramach Czytania w Bramie musi być skierowana do najmłodszych. Przy okazji spotkań nie zabraknie animacji da dzieci. Polecała Anna Klim-Jaworska z Fundacji Adullam.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022