Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czym zajmą się nowi wiceprezydenci Częstochowy? Jakie plany w tej kadencji?

Facebook Twitter

Mimo wątpliwości mieszkańców czy radnych nie ma prawnych przeciwwskazań, aby Prezydent Częstochowy miał nadal 4 zastępców.

wiceprezydenci Częstochowy
Łukasz Kot i Łukasz Pabiś fot. czestochowa.pl

Wiceprezydenci Częstochowy – czym się zajmują?

Tak będzie w kolejnej kadencji Krzysztofa Matyjaszczyka. W gronie najbliższych współpracowników debiutują jednak nowe osoby – wiceprezydentem został Łukasz Kot.

Łukasz Kot: W tej chwili jest to pięć wydziałów, dwie jednostki samodzielne. Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju, Wydział Inwestycji Zamówień Publicznych, Wydział Mienia, Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli oraz Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. I poprzez te wydziały też pełnimy nadzór nad Miejskim Zarządem Dróg oraz Centrum Usług Komunalnych. Staram się poznać pracę tych wydziałów, bo każdy wydział ma inne wymagania czy też inne zadania. Natomiast daję sobie kilka tygodni, żeby poznać dokładnie jak pracują i co ewentualnie możemy pozmieniać. Jest za wcześnie, żeby mówić, co chciałbym tam zmienić. Będę chciał dbać o szczegóły, o detale, o takie najmniejsze rzeczy, bo na pewno to bardziej odczują mieszkańcy.

A za co odpowiadał będzie nowy wiceprezydent Częstochowy – Łukasz Pabiś?

Łukasz Pabiś: Miejska Pracownia Urbanistyczno-Planistyczna, Wydział Geodezji i Kartografii, Wydział Architektury i Budownictwa, Wydział Edukacji. Oczywiście będę nadzorował pewną działkę w urzędzie jako wiceprezydent, natomiast będę też wspierał prezydenta i zarząd miasta, żeby to miasto rozwijało się jak najlepiej, tylko się da.

Zastępca prezydenta Łukasz Kot przejął funkcje Piotra Grzybowskiego, który został prezesem Regionalnego Funduszu Gospodarczego w Częstochowie. Z kolei zastępca Krzysztofa Matyjaszczyka – Łukasz Pabiś zyska m.in. odpowiedzialną funkcję nadzoru nad miejską oświatą, dotąd tym zadaniem zajmował się wiceprezydent Ryszard Stefaniak. Po podpisaniu umowy koalicyjnej władze miasta rozpoczynają prace w nowej 5-letniej kadencji. Co będzie dla niej priorytetem?

Krzysztof Matyjaszczyk: Przede wszystkim dbałość o to, żeby było coraz więcej coraz lepszych miejsc pracy, o to, żeby stan służby zdrowia był na coraz wyższym poziomie. Ze szczególnym uwzględnieniem szpitala miejskiego. Oprócz tego jeszcze dbałość o to, żeby seniorki i seniorzy w Częstochowie byli w sposób szczególny zaopiekowani, ale także dbałość o stan edukacji w mieście, dbałość o rozwój miejsc do zamieszkania, dbałość o infrastrukturę sportową i kulturalną. Sposób realizacji zadań z zakresu kultury czy sportu. Drogi i infrastruktura.

Zapowiadał Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024