Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czym się zajmują i komu pomagają Organizacje Pozarządowe? Tego dowiemy się podczas niedzielnego pikniku w Alejach

Facebook Twitter

Piknik Organizacji Pozarządowych. Czym się zajmują i w jakiej działalności mogą wspierać mieszkańców? Dowiemy się wszystkiego na temat aktywności podmiotów trzeciego sektora, funkcjonujących na naszym podwórku.

26 czerwca w Alejach NMP będą mieć swoje stanowiska, a ich przedstawiciele zaproszą chętnych do rozmowy:

Artur Szmaciarski: Piknik Organizacji Pozarządowych, III Aleja. Zapraszamy! Będzie bardzo dużo organizacji, różnego rodzaju warsztaty, towarzyszące wydarzenia. Te organizacje też zrzeszają osoby, które mają już swoje miejsce w obszarze kultury, sportu, działań społecznych. Ekonomia społeczna to nie tylko pomoc społeczna, niestety wiele osób utożsamia jedno z drugim, ale to w ogóle szeroko pojęty obszar działań kulturalnych, rekreacyjnych, więc myślę, że będzie wiele ciekawych atrakcji

– polecał Artur Szmaciarski z ośrodka JOWES w Częstochowie. Organizacje pozarządowe zaktywizowały się po pandemii, przybywa projektów i nowych inicjatyw. Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej planuje popularyzować działalność NGOsów, także poprzez wydarzenia wakacyjne:

Artur Szmaciarski: My nie będziemy próżnować, bo to jest nasz czas na diagnozę potrzeb organizacji pozarządowych i tych organizacji, które prowadzą też działalności biznesową. Będziemy też zapraszać na pewno w okolicach wakacji na Rajd Podmiotów Ekonomii Społecznej. To jest takie wydarzenie, gdzie organizacje z różnych regionów mogą się poznać. Staramy się coś innego pokazać, więc myślę, że to też będzie interesujące, a później od września zaczynamy ostro pracować nad sferą edukacyjną organizacji – szkolenia, doradztwo.

– zapowiadał kierownik JOWES w Częstochowie Artur Szmaciarski.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023