Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy wypowiemy partnerską umowę z rosyjskim Irkuckiem?

Facebook Twitter

W związku z agresją militarną Rosji kolejne sankcje są nakładane na ten kraj. W naszym województwie pojawił się pomysł o wypowiedzeniu umowy podpisanej z miastami partnerskimi w Rosji. W Częstochowie chodzi o współpracę z Irkuckiem. 

fot. Pixabay

Niech to będzie symboliczny gest solidarności z Ukrainą

– napisał do samorządów przedstawiciel Śląska w Parlamencie Europejskim Łukasz Kohut.

W Częstochowie w ramach współpracy zagranicznej strona internetowa naszego magistratu obok włoskiego Loreto, Lourdes czy Pforzheim w Niemczech wymienia jako miasto bliźniacze właśnie rosyjski Irkuck. Miasta partnerskie to formuła współpracy, która zakłada wymianę kulturalną, gospodarczą i informacyjną, a ich fundamentem jest pokój i pojednanie między narodami w Europie. Obecnie wiele miast pokazuje swoją dezaprobatę dla wojny prowadzonej przez Rosję, wypowiadając takie umowy, czytamy w listach jakie do władz samorządowych skierował europoseł.

Czy tak się u nas stanie?

Wszystko jest możliwe, temat może trafić już w czwartek pod obrady miejskich radnych. Tymczasem wiemy, że na pewno radni pochylą się nad projektem uchwały w sprawie podjęcia współpracy z Berdyczowem na Ukrainie w ramach miast partnerskich. W planie jest też przyjęcie stanowiska Rady Miasta Częstochowy dotyczącego sytuacji na Ukrainie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024