Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy w urzędach wróciła już normalność? Jak skorzystać z usług częstochowskich delegatur placówek z Katowic?

Facebook Twitter

Sprawdzaliśmy już dostępność usług dla interesantów w częstochowskim magistracie, teraz postanowiliśmy przekonać się czy załatwimy bezpośrednio sprawy w oddziale Urzędu Wojewódzkiego i w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego.

fot. google.pl/maps

Pytaliśmy, czy w obsłudze urzędowej wróciła normalność?

Jeszcze nie do końca, jednak ochrona prosi o to, żeby mieć maseczkę, prosi o zmierzenie temperatury. Jest możliwość wejścia do naszego biura zamiejscowego, jest możliwość złożenia pism, wniosków. Tutaj złożone są tak samo traktowane jak złożone w Katowicach. Nie trzeba jechać czy wysyłać. Jeżeli chodzi tylko o złożenie jakiegoś pisma, można włożyć do skrzynki nadawczej na dole, przy wejściu

– wyjaśnia dyrektor delegatury w Częstochowie Adam Markowski. W Częstochowie oddział przy ul. Sobieskiego działa, oczywiście z obostrzeniami, ale placówka otwiera się na petentów. Nadal poleca też ułatwienia w dostępie do usług drogą internetową. Tak jest w przypadku kontaktu z biurem paszportowym. Trzeba w nim zarezerwować wizytę:

Jeżeli ktoś chce mieć potwierdzenie czy porozmawiać z urzędnikiem, to jest taka możliwość po spełnieniu wymaganych obecnymi przepisami covidowymi czynności. Można – wszystko co się da – załatwić telefonicznie bądź mailowo. Sporo osób właśnie z takim form korzysta. Biuro paszportowe wszystkich chętnych przyjmuje, też z normalnymi maseczkami. Natomiast trzeba się umówić drogą elektroniczną, mailową na stronie wydziału paszportowego.

Naszym rozmówcą był dyr. Adam Markowski, dyr. Biura Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022