Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy w przyszłym tygodniu Referat Komunikacji zacznie ponownie obsługiwać petentów?

Facebook Twitter

Koronawirus torpeduje pracę urzędników. Od poniedziałku nie możemy osobiście rejestrować auta czy odebrać prawo jazdy. Niestety prawdopodobnie ta sytuacja w przyszłym tygodniu się nie zmieni i Referat Komunikacji, który działa w Wydziale Spraw Obywatelskich także czasowo zawiesi przyjęcia interesantów.

Generalnie Urząd Miasta Częstochowy pracuje i przyjmuje też interesantów, oczywiście w takim trybie, w jakim się to dzieje w czasie epidemii, czyli po wcześniejszym umówieniu się. Taki tryb jest zarówno przy ul. Śląskiej, jak i przy ul. Waszyngtona, czyli w tych dwóch głównych budynkach Urzędu Miasta. Natomiast nie ma bezpośrednnich przyjęć interesantów w tej chwili, w tym tygodniu w Referacie Komunikacji Wydziału Spraw Obywatelskich, czyli nie można odebrać tam prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego, ponieważ nie ma w tej chwili tak naprawdę pracowników, którzy mogliby obsłużyć osoby przychodzące do urzedu i wcześniej umówione, dlatego te wszystkie osoby, które były umówione na ten tydzień zostały powiadomione  tym, że ten termin musi być niestety późniejszy. Jest to z racji sporego ogniska koronawirusa, które nam się przydarzyło. Niestety akurat w tym miejscu, w tym referacie, który obsługuje największą liczbę interesantów

– tłumaczy Włodzimierz Tutaj – rzecznik częstochowskiego magistratu. Jak dodaje- Referat Komunikacji przyjmował w ostatnim czasie najwięcej interesantów ze wszystkich urzędniczych wydziałów:

Mimo stosowania reżimu sanitarnego niestety do dosyć licznych zachorowań tam doszło i w tej chwili ten referat został tak zdekompletowany, że połowa pracowników jest w tej chwili chorych, natomiast reszta musi pozostawać na kwarantannie. Jest to decyzja częstochowskiego sanepidu i w tym tygodniu ta sytuacja na pewno do końca tygodnia będzie trwała. W poniedziałek być może będziemy w stanie odpowiedzieć, w jakim trybie w przyszłym tygodniu, czy przez resztę przyszłęgo tygodnia będzie odbywać się obsługa interesantów, czy ona będzie się odbywać w takim trybie bezpośrednim.

Przypomnijmy zatem, jak aktualnie załatwiamy sprawy związane z prawem jazdy czy rejestracją auta?

W tej chwili ten kontakt mailowy czy wszczęcie sprawy za pomocą platformy elektronicznej ePUAP, SEKAP lub po prostu przesłanie dokumentów drogą pocztową. W ten sposób oczywiście sprawy są załatwiane, sa procedowane. Natomiast jest problem rzeczywiście w tej chwili, jeżeli chodzi o odbiór prawa jazdy, czy odbiór dowodu rejestracyjnego.

Radio Jura: A jeżeli chodzi o dowody osobiste?

Jeżeli chodzi o dowody osobiste – z tego, co wiem to tutaj ten referat, który zajmuje się ewidencją ludności, działa. Myślę, że odbierać dowody osobiste można. Ja przynajmniej nie miałem takiej informacji, żeby ta procedura była wstrzymana, jeżeli chodzi o odbiór, więc tak jak wspomniałem, oprócz Referatu Komunikacji reszta Urzędu Miasta pracuje.

Czy inne Wydziały także mają podobne problemy z chorobami?

Pewne kłopoty mamy także w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, gdzie także dwa referaty zostały mocno osłabione na skutek koronawirusa i przypadków koronawirusa w tym wydziale. Natomiast wydział stara się normalnie załatwiać sprawy i pracować w tym ograniczonym składzie, natomiast z załatwianiem pewnej też kategorii spraw mogą być tam czasowe problemy

– wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy.

Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj