Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy to będzie tydzień z upałami? Sprawdźcie prognozy

Facebook Twitter

Początek tygodnia będzie dość ciepły, jednak z każdym następnym dniem spodziewamy się wzrostu temperatur maksymalnych w całym kraju. Według synoptyków, najwyższe temperatury są prognozowane pod koniec tygodnia, na początku weekendu.

Wysokim temperaturom będą towarzyszyć zjawiska burzowe z intensywnym deszczem i porywami wiatru. Tydzień zakończy się znacznym ochłodzeniem w niedzielę.

Jak zapowiadają synoptycy IMGW, w poniedziałek jeszcze dość przyjemnie z niezbyt wysokimi temperaturami maksymalnymi. W północno wschodniej części kraju przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C na wschodzie i w centrum, na zachodzie od 25°C do 27°C. Wiatr słaby, zachodni, na zachodzie słaby, zmienny.

We wtorek na zachodzie zaznacza się już wysokie temperatury powyżej 30⁰ Celsjusza. W dalszym ciągu jedynie w północno wschodniej części kraju przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 24°C do 28°C na wschodzie i w centrum, na zachodzie od 29°C do 33°C. Wiatr słaby, zachodni, na zachodzie słaby, zmienny.

W środę w całym kraju słonecznie i bez deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 17°C. Temperatura maksymalna od 23°C do 28°C na wschodzie i miejscami nad morzem, w centrum 28°C do 32°C, najcieplej na zachodzie około 36°C. Wiatr słaby zmienny.

W czwartek nieco więcej zachmurzenia. Miejscami pojawia się przelotne opady deszczu i burze z porywami wiatru do 70 km/h. Temperatura maksymalna od 28°C do 31°C na wschodzie i miejscami nad morzem, w centrum 28°C do 32°C, najcieplej ponownie na zachodzie około 36°C. Wiatr słaby i umiarkowany zachodni.

W piątek na północy zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu. Na południu słonecznie. Temperatury maksymalne bardzo wysokie w dalszym ciągu na obszarze całego kraju, z wartościami podobnymi do dnia poprzedniego. Temperatura maksymalna od 28°C do 31°C na wschodzie i miejscami nad morzem, w centrum 28°C do 32°C, najcieplej ponownie na zachodzie około 33°C. Wiatr słaby i umiarkowany zachodni.

W sobotę przypadnie najcieplejszy dzień tygodnia Temperatura maksymalna od 24°C do 28°C jedynie i nad morzem, w pozostałej części kraju 33°C do 36°C. Wysokim temperaturom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 60 km/h Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Niedziela zdecydowanie chłodniejsza. Najwyższe temperatury w okolicach 30⁰ jedynie na Podkarpaciu w pozostałej części kraju zdecydowanie chłodniej od 22°C do 27°C. Wiatr umiarkowany w całym kraju okresami porywisty, zachodni.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj