Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy ten kredyt to konieczność?

Facebook Twitter

150 milionów złotych kredytu ma zasilić miejską kasę. To pieniądze na inwestycje, które wcześniej zostały ujęte w założeniach do tegorocznego budżetu. Temat kredytu, jaki chce uzyskać miasto, wywołał gorącą dyskusję podczas wakacyjnej sesji.

Część radnych przekonywała, że kredyt to konieczność:

Obecnie Częstochowa potrzebuje wielu inwestycji, rady dzielnic, mieszkańcy, poszczególni radni, jak i wydziały Urzędu Miasta zgłaszają potrzeby remontowe czy odbudowy infrastruktury. Dochody gminy są niewystarczające, kredyt powinien umożliwić wykonanie takich najbardziej pilnych potrzeb w zasadzie w każdej dzielnicy, to są nowe tramwaje na Parkitkę, poszczególne ulice w dzielnicach, właściwie każdemu z nas ten kredyt przyniesie coś dobrego.

– mówił częstochowski radny Łukasz Kot. Nie wszyscy przyklasnęli planom prezydenta miasta. Kolejny wysoki kredyt to zdaniem radnego Marcina Marandy niepotrzebne powiększanie deficytu:

Zadłużanie miasta w tej sytuacji, w jakiej jesteśmy, to jest bardzo zły pomysł, dlatego, że ten kredyt i te długi – tak jak wiele wcześniejszych – będą spłacały kolejne pokolenia. Boję się, że zapętlimy się i wejdziemy w spiralę kolejnych długów a tak naprawdę nie mamy gwarancji, że pieniądze, które otrzymamy, będą dobrze wydane.

Pieniądze z Europejskiego Banku Inwestycyjnego pozwolą nam się starać o kolejne fundusze z Unii Europejskiej. Częstochowa kredyt będzie mogła wykorzystać jako wkład własny przy planowanych inwestycjach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lipca 2021