Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy powstanie multisportowy całoroczny obiekt na miejskim lodowisku?

Facebook Twitter

Kryty multisportowy obiekt to marzenie częstochowskiego klubu hokejowego. W mieście ma szansę powstać jednocześnie wrotkarnia i rolkowisko, a gotowy obiekt miałby znaleźć się przy ul. Boya-Żeleńskiego.

W jednym z zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego chodzi o jego doposażenie, co pozwoli na całoroczne użytkowanie:

Ułatwi życie wszystkim mieszkańcom, którzy chcą pojeździć na rolkach przede wszystkim. To jest główny zamysł – wrotkarnia, rolkowisko. Obiekt w tym momencie działający tylko w sezonie zimowym – bardzo duże zainteresowanie lodowiskiem, natomiast w okresie letnim jest trochę kłopot, żeby pojeździć na rolkach w Częstochowie. Mówimy o całej grupie mieszkańców. Nawierzchnia multisportowa może być wykorzystana do tenisa, do hokeja, do piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki – tam możemy zrobić wszystko.

Warto wesprzeć taki pomysł na lepsze zagospodarowanie miejskiego lodowiska, uważa pomysłodawca zadania Błażej Kępka. Głosowanie zarówno na ogólnomiejskie jak i dzielnicowe projekty rozpoczęło się już 20 września. Pomysł wspierają sportowcy, którzy widzą potrzebę zmian na obiekcie MOSiR-u:

Zainteresowanie ze strony klubu częstochowskiego, drużyny hokejowej Kruki Częstochowa. W sezonie zimowym nie ma większego kłopotu, ramy cały czas, trenujemy. W momencie rozgrywania meczu jesteśmy wykluczeni, dlatego że niskie bandy amatorskie, które są w tej chwili na lodowisku, nie spełniają wymogów, żebyśmy mogli zagrać z publicznością. Powierzchnia 1800 m kw. daje sporo możliwości.

Powstałe kilka lat temu zadaszenie nad lodowiskiem sprawia, że swobodnie można z obiektu korzystać cały rok, wystarczy specjalna multisportowa nawierzchnia dla wielu dyscyplin:

Obiekt niesamowity. To zadaszenie, które powstało nad płytą lodowiska w Częstochowie, jest absolutnie rewelacyjne. Bez względu na pogodę mieszkańcy Częstochowy mogą wejść na lodowisko w sezonie zimowym, natomiast w sezonie letnim – 8 miesięcy – powierzchnia nie spełnia wymagania. Czas na zmiany, bardzo duże możliwości daje nam cały ten obiekt, są szatnie, jest całe zaplecze. Bez względu na pogodę możemy wejść i uprawiać jakikolwiek sport.

O stworzenie obiektu multisportowego w Częstochowie apeluje Błażej Kępka, można się do tego przyczynić wspierając głosami ogólnomiejski projekt. Czas jest do 30 września. W tym roku miasto na wszystkie zadania przeznaczyło blisko 9,5 mln złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj