Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy piłkarze Rakowa są w stanie pokonać 4. drużynę ubiegłego sezonu w rosyjskiej Premier Lidze?

Facebook Twitter

Piłkarzy Rakowa czeka niezwykle trudna przeprawa w Bielsku- Białej. Dzisiaj (5.08) podopieczni Marka Papszuna rozegrają tam pierwszy mecz trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji z Rubinem Kazań.

Już po losowaniu ekipa z ligi rosyjskiej była stawiana w roli faworyta, a jeszcze teraz jej notowania wzrosły, bo szkoleniowiec Rakowa nie może skorzystać ze sporej grupy zawodników ze względu na kontuzję:

Czeka nas trudne zadanie, bo gramy z czołową drużyną Ligii Rosyjskiej. Jest notowana dużo wyżej od nas – na 7/8 miejscu. Chce się ona odbudować i nawiązać do tych lat świetlności, kiedy zdobywali mistrzostwa. To nie było dawno. Na pewno interesujące mecze dla nas i cieszymy się na nie, mimo naszych trudności kadrowych. Traktujemy puchary jako nagrodę dla. Na pewno to, co mogę obiecać to, że będziemy walczyli o to, żeby awansować, mimo tego, że nie jesteśmy faworytem

– obiecuje walkę na boisku trener Rakowa – Marek Papszun. Choć przed częstochowianami stoi trudne zadanie, to szkoleniowiec „czerwono-niebieskich” liczy na to, że przy wsparciu kibiców uda się osiągnąć korzystny wynik:

Zdajemy sobie sprawę, że rywal jest dużo wyżej notowany, ale to jest sport, to jest piłka nożna. Przed meczem szanse są – teoretycznie – równe. Zaczyna się od 0:0. Nie gramy u siebie, ale wierzę, że nasi kibice będą nas mocno wspierali, dojadą do nas i stworzą kapitalną atmosferę, co pomoże nam osiągnąć tutaj dobry, a nawet bardzo dobry wynik.

Początek spotkania z Rubinem Kazań dzisiaj o 21.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj