Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy piętrowy autobus będzie na stałe jeździł po Częstochowie?

Facebook Twitter

Od 1 lipca do końca sierpnia turystyczny londyński autobus przewiózł ok. 15 tys. pasażerów. Zarówno częstochowianie jak i przyjezdni mogli cieszyć się bezpłatnym zwiedzaniem miasta w ciekawej formie. W piętrowym autobusie z udziałem przewodnika, który prezentował zabytki i lokalne atrakcje.

Linia spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.

-ocenia Włodzimierz Tutaj, rzecznik w częstochowskim magistracie. Mimo licznych starań, przedłużenie okresu tej atrakcji nie było możliwe. Głównie ze względu na stan techniczny pojazdu, który jako zabytek wymaga częstych przeglądów. Postanowiliśmy zapytać osoby oczekujące na przejazd, jak i wracających z wycieczki po mieście, o ich wrażenia i opinie. Wcześniej jednak musieli wykazać się cierpliwością…

Turystyczny autobus kursujący przez cały tydzień okazał się sukcesem. Inicjatywa urzędników ma szansę pojawić się u nas na stałe:

-mówił nam Maciej Hasik, rzecznik w zarządzie dróg. Podobne atrakcje mają liczne duże miasta. Jeżeli autobus wróci na stałe lub zostanie kupiony, być może stanie się atrakcją płatną. Symboliczna opłata nie odstraszy jednak zwiedzających…

O turystycznej promocji Częstochowy opowiedzieli nam Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta, Maciej Hasik z MZDiT oraz pasażerowie lońdyńskiego piętrusa. Rozmawiała Karolina Karoń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj