Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy osiedla będą bezpieczniejsze? Jedźmy wolniej – ZGM apeluje

Facebook Twitter

Większego bezpieczeństwa na osiedlach oczekują wszyscy częstochowianie, mówią władze miasta. Stąd pomysł na nową kampanię prewencyjno-edukacyjną. Specjalne tablice przypominają kierowcom o obowiązkowych ograniczeniach prędkości w strefie zamieszkania.

To m.in. efekt badania które przeprowadzono na Politechnice Częstochowskiej:

Czy mieszkańcy w swoim miejscu zamieszkania czują się bezpieczni? Były różne odpowiedzi, różna tematyka poruszana przez mieszkańców, ale zastanowiło nas, że prawie 40% zwróciło uwagę na zagrożenia, jakie występują na drogach osiedlowych, parkingach, gdzie zdaniem mieszkańców ludzie jeżdżą nieostrożnie. W ostatnim czasie uzyskaliśmy informacje w drodze interwencji od kilku przedstawicieli rad dzielnic i również było kilka telefonów w tej sprawie do spółki

– informuje Paweł Konieczny, prezes ZGM TBS w Częstochowie. Miejska spółka postanowiła zatem zareagować. Do akcji przyłączyła się policja, a na miejskich osiedlach zauważymy ostrzegawcze tablice:

Są to tablice, które mają zwrócić uwagę kierowców, mają się zastanowić nad swoim zachowaniem, szczególnie na parkingach. Ludzie wyszli na ulice, może część z tych ludzi zapomniała jak to jest i trochę się wystraszyli, ale może to wynika też z tego, że przez jakiś czas było mniej ludzi na parkingach, w związku z czym kierowcy mniej uważali

– o ostrożność za kółkiem na osiedlach w poszczególnych dzielnicach miasta apelował Paweł Konieczny z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj