Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy nauczyciele zostaną zaszczepieni?

Facebook Twitter

Nauczyciele również zostaną objęci szczepieniami. Pierwsze osoby mogą poddać się szczepieniu już od piątku 12 lutego. Czy będzie to duże grono pedagogów z Częstochowy?

fot. czestochowa.pl

Wydział Edukacji na razie nie dysponuje liczbami, ale urzędnicy będą do tego zachęcać.

Dyrektorzy rozpoczęli przygotowanie informacji dotyczącej szczepień swoich pracowników pedagogicznych. Będą obejmowały grupę w szkołach podstawowych nauczycieli 1-3 i kadry zarządzającej a także etatów pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w szkołach ponadpodstawowych tam, gdzie jest kształcenie zawodowe praktyczne, również będą objęci nauczyciele przedmiotów zawodowych, gdzie kształcenie praktyczne się odbywa i oczywiście kadry zarządzającej.

Jak mówi Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji, trzeba pamiętać że na szczepienie mogą zapisać się już pracujący stacjonarnie nauczyciele, ale też pozostały personel placówek oświaty…

Nie mamy zbieranej informacji ilu nauczycieli wyraziło chęć szczepienia, natomiast myślę, że zainteresowanie jest spore, żeby ewentualnie również przygotować się do powrotu pozostałych roczników do szkół. System informacji oświatowej nam wykaże, czy będzie wiedzieć ilu tak naprawdę nauczycieli jest z tej grupy dedykowanej, bo zaszczepiło się czy zgłosiło chęć zaszczepienia się.

Jak usłyszeliśmy w magistracie, po powrocie najmłodszych klas do nauki stacjonarnej, każdego tygodnia zdarzają się wyłączenia i przejście na tryb zdalny pojedynczych klas w szkołach, czy grup przedszkolnych. Ogniska koronawirusa nadal się pojawiają. Tym bardziej głośno mówi się o koniecznych szczepionkach w systemie edukacji.

Nauczyciele z przedszkoli, nauczyciele ze szkół podstawowych 1-3 a także ze szkół ponadpodstawowych tam, gdzie jest właśnie kształcenie praktyczne, bez względu na wiek mogą już dzisiaj zgłaszać chęć zaszczepienia. Zresztą wszystkich zachęcamy, żeby angażowali się w to własne szczepienie i zabezpieczenie się na przyszłość.

Naszym rozmówcą był Rafał Piotrowski, naczelnik częstochowskiego Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj