Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy można złagodzić objawy menopauzy? Bezpieczne suplementy, które przyniosą ulgę

Facebook Twitter

Menopauza wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Kobiety w okresie przekwitania doświadczają uderzeń gorąca, bezsenności, wahań nastroju, czy zwiększonej potliwości. Na szczęście istnieją proste sposoby na złagodzenie tych objawów. Zobacz, co przynosi ulgę podczas menopauzy.

mat. nadesłany

Niepokalanek pospolity – remedium na kobiece dolegliwości

Napary oraz tabletki z niepokalanka pospolitego pomagają uporać się z trudnym dla kobiet zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Dobroczynne zioło ma też swoje zastosowanie w przypadku pań, których PMS już nie dotyczy, ponieważ rozpoczęła się u nich menopauza. Niepokalanek łagodzi między innymi:

 • bóle stawów,
 • przewlekłe zmęczenie,
 • duszności,
 • uderzenia gorąca,
 • ponadprzeciętną potliwość,
 • inne objawy menopauzy.

Kobiety przyjmujące preparaty na bazie tego zioła przyznają, że działa ono relaksująco – ustępuje uczucie ciągłej drażliwości, a zasypianie staje się o wiele łatwiejsze. Niepokalanek pospolity występuje pod wieloma postaciami, jednak najwygodniejszą formą suplementacji są kapsułki, które można zakupić w sklepie MyBionic https://mybionic.pl/.

Czy czerwona koniczyna pomaga na menopauzę?

Czerwona koniczyna występuje powszechnie na łąkach i trawnikach. Dla większości osób to pospolita roślina, a nawet chwast, jednak w tym niepozornym ziole zamkniętych jest wiele witamin i mikroelementów. Suplementy diety stworzone na bazie czerwonej koniczyny skutecznie łagodzą nieprzyjemne objawy menopauzy. W niewielkiej roślinie znajdują się izoflawony, które działają podobnie jak kobiece hormony płciowe. Substancja nie wpływa znacząco na organizm, dzięki czemu zażywanie czerwonej koniczyny jest całkowicie bezpieczne. Panie cierpiące na choroby układy krwionośnego nie powinny stosować terapii hormonalnej, jednak z powodzeniem mogą stosować suplementy na bazie koniczyny, które mają podobne, lecz o wiele łagodniejsze działanie.

Jak chińska medycyna walczy z dolegliwościami wywołanymi przez menopauzę?

Medycyna chińska uznaje menopauzę za naturalny okres życia i nie skupia się na wyeliminowaniu nieprzyjemnych dolegliwości przekwitania, za to skutecznie je łagodzi. Jednym z niezwykle efektywnych sposobów neutralizowania uderzeń gorąca i wahań nastroju jest zażywanie specyfików wyprodukowanych z korzenia dzięgla chińskiego. Roślina z rodziny selerowatych stanowi bogate źródło fitoestrogenów odpowiadających za utrzymanie odpowiedniej gospodarki hormonalnej. Regularne spożywanie suplementów diety zawierających ten składnik sprzyja odprężeniu i poprawia ogólne samopoczucie.
Zioła, które łagodzą objawy menopauzy
Istnieje wiele ziół, które uznaje się za pomocne w walce z dolegliwościami wywołanymi przez menopauzę. Panie w okresie przekwitania mogą sięgnąć po preparaty na bazie:

 • dzikiego pochrzynu,
 • pluskwicy groniastej,
 • lucerny siewnej,
 • korzenia kudzu,
 • oleju z wiesiołka.

Każda z tych roślin znajduje zastosowanie w ziołolecznictwie. Co ciekawe, pomagają one nie tylko w łagodzeniu objawów menopauzy. Większość suplementów wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023