Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy logotypy rządzą nami na co dzień? Ciekawa wystawa Sętowskiego/Gawrona w OPK

Facebook Twitter

Wyjątkowa wystawa rozprawia się z popularnymi logotypami, które na co dzień rządzą w naszym życiu. Jest już do obejrzenia w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater. Odpowiada za nią autorski tandem Sętowski/Gawron.

Fot.OPKGaudeMater

Wystawa, którą prezentujemy „Przetrwają najsilniejsi” jest taką formą Spin-off’u (modne słowo ostatnio), nawiązania do naszej poprzedniej wystawy, jest rozwinięciem jednej z prac. Tym razem w OPK prezentujemy cykl, który w pewnym sensie analizuje miejsce logotypów, marek, brandów i korporacji w naszym codziennym życiu i w naszych wspomnieniach. Tak naprawdę zdaliśmy sobie sprawę jak gigantyczną rolę w kreowaniu naszych wspomnień, emocji odgrywają konkretne marki w konkretnych momentach i jak głęboko są zakorzenione te znaki w nas

– opowiada współautor zgromadzonych w ośrodku prac – Jan Sętowski. Za nami już wernisaż wystawy zatytułowanej „Przetrwają najsilniejsi”. Ekspozycja w salach wystawowych przy Dąbrowskiego 1 potrwa do 9 grudnia. Warto tu zajrzeć:

Są to płaskorzeźby – nie chciałbym zdradzać zbyt dużo – są bezpośrednio inspirowane formą logotypów korporacji, popularnych znaków firm, które istnieją lub które istniały w przeszłości. Zastanawiamy się na ile, poprzez przekształcenie tych form, są rozpoznawalne. Są to takie instalacje, trochę płaskorzeźby, forma autorska. Do tego jest prywatny komentarz, który jest taką formą niespodzianki na wystawie, dlatego warto zobaczyć, samemu skonfrontować się i przemyśleć ten temat.

Nową autorską wystawę przygotowaną przez Łukasza Gawrona i Jana Sętowskiego polecał drugi z autorów. Prace do obejrzenia w godzinach otwarcia ośrodka Gaude Mater.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj