Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy koronawirus pokrzyżuje plany narciarzom? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Pandemia koronawirusa trwa, a co gorsza, obecnie mamy do czynienia z kolejną jej falą, której szczyt zbiegnie się ze szczytem sezonu narciarskiego. Pozostaje pytanie, czy pokrzyżuje to plany narciarzom, którzy z utęsknieniem czekają na to, aby poszusować na stoku?

Kolejna fala, kolejne problemy

Jeszcze jesienią wydawało się, że nic nie jest w stanie pokrzyżować narciarzom planów wyjazdowych na miesiące zimowe. Niemniej jednak koronawirus nie odpuszcza, a wręcz atakuje ze zdwojoną siłą. Kolejna fala pandemii oznacza kolejne kłopoty, jednak sprawa nie wygląda aż tak źle, jak mogłoby się wydawać. W tym momencie pojawia się bowiem światełko w tunelu, gdyż narty to sport, który uprawiamy na świeżym powietrzu – dowiedziono, że do zarażenia się wirusem dochodzi najczęściej w pomieszczeniach zamkniętych, bowiem na wolnym powietrzu wirus znajduje swego rodzaju ujście. Podejmując temat koronawirus a narty (sprawdź na https://www.polisanarciarska.pl), warto zauważyć, że stoki, z bardzo dużym prawdopodobieństwem, nie zostaną zamknięte.

Na jakie ograniczenia warto się przygotować?

Otwarte stoki niewątpliwie stanowią powód do radości narciarzy, jednak warto mieć na uwadze pewne ograniczenia, na które musimy się przygotować. W największym stopniu dotyczą one:

  • ilości zajętych miejsc hotelowych bądź zamykania niektórych hoteli,
  • ilości dostępnych miejsc w lokalach gastronomicznych,
  • zamknięcia pewnych stref w hotelach.

Mogą pojawić się również ograniczenia dotyczące ilości osób, które w danym czasie przebywają na stoku, choć tego typu rozwiązanie nie powinno dotyczyć osób zaszczepionych. Warto jednak na bieżąco śledzić wszelkie informacje na ten temat, zwłaszcza jeśli zamierzamy szusować na nartach zagranicą. Pamiętajmy również o podstawowych zasadach, takich jak:

  • zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych,
  • noszenie maseczki w pomieszczeniach użyteczności publicznej,
  • regularnej dezynfekcji rąk.

Polisa ubezpieczeniowa, a koronawirus

Plany wyjazdowe narciarzy mogą zostać pokrzyżowane nie przez zamknięcie stoków, a przez…kwarantannę. Niestety, może ona zostać nałożona zarówno w kraju, jak i zagranicą. Dlatego też dobrze jest wykupić polisę, która w czasach koronawirusa przydaje się, jak nigdy wcześniej. Wszystko dlatego, że dzięki niej możemy udźwignąć wydatki związane nie tylko z ratowaniem naszego zdrowia, ale również odbywania kwarantanny. Otóż polisa pokrywa koszty:

  • pobytu w ośrodku na czas, na który została nałożona kwarantanna,
  • wyżywienia – na czas kwarantanny
  • powrotu do kraju,
  • związane z odwołaniem wyjazdu z powodu nałożenia kwarantanny.

Oczywiście, polisa ubezpieczeniowa może stanowić doskonałe zabezpieczenie innych wydatków, które mogą nas czekać, jeśli doznamy urazu bądź będziemy brali udział w wypadku na stoku. Tegoroczne przygotowania do sezonu warto więc poszerzyć o jej zakup, a więcej na temat samego ubezpieczenia można dowiedzieć się na stronie internetowej https://www.polisanarciarska.pl/. Tam też znajdziemy najlepsze dla nas polisy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj