Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy kierowcy odzyskają parking, jaki przez lata działał pod rakowską estakadą?

Facebook Twitter

Starej Estakady na Rakowie już nie ma, rozpoczyna się budowa nowej, ale co z miejscami parkingowymi? Dopytują częstochowscy kierowcy. Czy będzie znów możliwość korzystania z parkingu pod ulicą, gdy zostanie wybudowany nowy obiekt?

Jak wiadomo w gęsto zabudowanej dzielnicy, miejsc parkingowych dramatycznie brakuje. Parking, który funkcjonował pod starą Estakadą na Rakowie wraz z jej rozbiórką i budową nowego obiektu, niestety definitywnie przestanie istnieć w tym miejscu. Poprzednia lokalizacja nie spełniała w pełni ani norm formalno-prawnych ani przepisów związanych z bezpieczeństwem. Jak informują drogowcy przede wszystkim nie można było na parkingu pod jezdnią wypełniać norm przeciwpożarowych.

Jak dowiadujemy się w zarządzie dróg, miejsca parkingowe mają zostać przeniesione na „Wrzosowiak”, w rejon ul. Brzozowej. Niestety tutaj z kolei samochodów nie zmieści się aż tyle, ile mieliśmy pod przeprawą nad DK1. Dlatego trwają negocjacje, aby wytyczyć dodatkowe na sąsiednich ulicach. Na razie za wcześnie na oficjalne potwierdzenia, gdzie i czy w ogóle parkingów przybędzie. Wiadomo na pewno, że takie są oczekiwania mieszkańców rejonu estakady i al. Pokoju. Czekamy na ruch miasta w tej sprawie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj