Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy Ewelina C. będzie pierwszą kobietą objętą przepisami o wyjątkowo niebezpiecznych przestępcach?

Facebook Twitter

Jeszcze w tym miesiącu częstochowski sąd podejmie decyzję czy pierwsza w Polsce kobieta będzie trwale izolowana na mocy przepisów o szczególnie niebezpiecznych przestępcach. Chodzi o 27-letnią Ewelinę C., mieszkankę Kielc, która odpowiadała za atak na kilkumiesięczne dziecko.

O tym, czy kobieta będzie dalej izolowana być może przekonamy się już 23 czerwca. Wtedy bowiem w częstochowskim sądzie odbędzie się posiedzenie w tej sprawie. Dodajmy, że dotąd przepisy o izolowaniu osób, które mogą stwarzać zagrożenie żyjąc w społeczeństwie dotyczyły wyłącznie mężczyzn, objęto nimi ok. 30 osób.

Ewelina C. może być pierwszą kobietą na tej liście. Biegli orzekają, że zwolnienie jej z aresztu może przyczynić się do kolejnych popełnianych przez nią przestępstw. Kobieta trafiła do aresztu za to, że w 2008 roku zaatakowała na ulicy przypadkowe niemowlę leżące w wózku. Chłopczyka, mimo zagrożenia życia, udało się uratować.

Sprawczyni została skazana na 6 lat więzienia, w sierpniu kończy odbywać karę. Już w marcu Zakład Karny w Lublińcu, gdzie jest osadzona zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie nowych restrykcyjnych przepisów. Do sądu w Częstochowie dotarły też wszystkie opinie biegłych lekarzy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2019