Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy dwie letnie kawiarenki na placu Biegańskiego to wystarczająco… dużo?

Facebook Twitter

Plac Biegańskiego ożywią letnie kawiarenki. Staną jednak tylko dwie, co oznacza, że zieleni i miejsc siedzących na placu przybędzie niewiele. Sezon na restauracyjne ogródki w centrum miasta rozpoczął się na dobre, a tymczasem plac w samym sercu miasta to zdaniem częstochowian pustynia...

Rzecznik częstochowskiego magistratu zapewnia, że ogródki na placu Biegańskiego pojawią się w ciągu kilku kolejnych dni. Częstochowianie już nie mogą się doczekać.

Na pewno będzie dodatkowa atrakcja, a tak – betonowa pustynia, nic tutaj nie ma.

Myślę, że w najbliższych dniach można się spodziewać tam prac organizacyjnych związanych z tą kawiarenką letnią. To ma być kawiarenka o powierzchni 200 metrów kwadratowych, podobnie zresztą jak ta druga, która miała być ustawiona bezpośrednio na placu Biegańskiego – mówi Włodzimierz Tutaj.

Sporo kawiarenek działa już w centrum miasta, za to Plac Biegańskiego nadal straszy pustką. Wkrótce ma się to zmienić. Dwa plenerowe ogródki staną nieopodal Ratusza zgodnie z planem magistratu. Trwają procedury urzędowe w tej sprawie.

Przetarg został rozstrzygnięty, zakończył się połowicznym sukcesem, został wybrany oferent na jedną kawiarenkę, to jest kawiarenka obok ratusza. Będzie zastosowany teraz tryb negocjacyjny, do którego być może dołączą się jeszcze inne firmy i mam nadzieję, że w najbliższym czasie zostanie wybrany także oferent na drugą kawiarenkę i częstochowianie będą mogli korzystać z tych dwóch lokalizacji.

A jak planowany wygląd Placu Biegańskiego z dwoma ogródkami w plenerze oceniają mieszkańcy? Plac Biegańskiego to jest pustynia kamienna – usłyszał Mariusz Osyra:

Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie! Z Twojej Perspektywy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj