Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy Częstochowa doczeka się inwestycji szwedzkiej firmy?

Facebook Twitter

Częstochowa nadal czeka na inwestycję koncernu IKEA. Na razie postępów prac nie widać, mieszkańcy są zniecierpliwieni. Duża inwestycja szwedzkiej firmy to nowe miejsca pracy ale też korzyści, bo koncern inwestuje w naszą infrastrukturę.

Czy doczekamy się na realizację tych planów?

Nie widać zaniechania ze strony przedstawicieli Ikei, żeby inwestycja w Częstochowie powstała. Trudno jest nam powiedzieć, kiedy to może zostać zrealizowane, bo nie ma żadnego zapewnienia dotyczącego konkretnego terminu rozpoczęcia. My dbamy o to, żeby wszystko co jest po naszej stronie, po stronie miasta, Ikea dostała, żeby nic nie stało na przeszkodzie w realizacji dużej, oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk jest przekonany, że koncern słowa dotrzyma:

Koncern jest zainteresowany zainwestowaniem w sieć częstochowskich dróg i daje na to kilkanaście milionów złotych. Jeżeli kupuje od miasta kolejne tereny, które są potrzebne do wybudowania tego kompleksu to ja widzę duże zaangażowanie i determinację Ikei do tego żeby ten projekt został zrealizowany. Znając sytuację na rynku gospodarczym, widzimy też, że nie ma jakiegoś takiego pędu, że robi się to ostrożnie.

Cała rozmowa z porannym gościem Radia Jura do odsłuchania tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022