Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy aplikacja dla mieszkańców usprawni odbiór odpadów? CUK przekonuje, że tak

Facebook Twitter

Czy harmonogram odbioru naszych odpadów przyjmie się w formie cyfrowej? Zachęca do korzystania z nowej, bezpłatnej aplikacji Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie.

fot. Pixabay

Zadaniem eko-aplikacji jest też podpowiadanie i edukowanie. Znajdziemy w niej przydatne informacje odnośnie właściwej segregacji, a nie tylko na temat planowanych terminów odbioru śmieci:

Podobna aplikacja kilka lat temu funkcjonowała w Częstochowie, ale nie byliśmy zadowoleni z funkcji i szukaliśmy rozwiązania. W tej chwili mieszkańcy wiedzą, kiedy wystawić czy dostarczyć odpad, a z drugiej strony możemy ich edukować, jak należy odpady oddawać. Dzięki temu będzie mniej reklamacji, skarg na brak odbioru. Często widzimy, że do nas ktoś zgłasza  reklamację, po czym okazuje się, że nie było właściwie wystawionego pojemnika, bo ktoś o tym zapomniał. Mamy nadzieję, że dzięki temu mieszkańcy będą pamiętać, kiedy i jaki kosz wystawić

– ocenia Łukasz Kot, naczelnik z Centrum Usług Komunalnych. Aplikacja działa także w wyszukiwarce internetowej na stronie centrum. Aby z niej korzystać wystarczy pobrać ją za darmo i podać adres:

W przyszłości myślimy jeszcze o tym, żeby przez aplikację dało się też zgłaszać braki odbiorów odpadów. Fajne jest to, że aplikacja przypomina nam w kalendarzu w telefonie godzinę przed wywozem czy kiedy kosz należy wystawić, bo naszym centrum życiowym jest teraz telefon. Może pobrać ją każdy. Dla nas to jest fajna rzecz, bo będziemy mogli szybciej reagować i mamy nadzieję, że się podniesie jakość usług.

Aplikacja nie jest batem na mieszkańców, którzy np. nie segregują śmieci

– zapewnia Łukasz Kot. Aplikację częstochowianie już znajdą w internetowych sklepach, skąd mogą pobrać ją na własny telefon.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj