Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Czwartek kolejnym dniem żałoby w województwie śląskim

Ma to być czas uczczenia pamięci 10 górników, którzy zginęli w ruchu Zofiówka kopalni Borynia-Zofiówka w Jastrzębiu. Do wypadku doszło w sobotę (23.04) o 3:40 nad ranem. To był wstrząs wysokoenergetyczny połączony z dużym wyciekiem metanu.

Szacowany czas czytania: 00:18

Wicewojewoda śląski, Jan Chrząszcz, zaapelował do wszystkich organizatorów imprez rozrywkowych na terenie województwa śląskiego o powstrzymanie się od ich organizacji właśnie w czwartek (28.04) na znak żałoby po zmarłych górnikach. Wszystkim organom administracji rządowej działającym na Śląsku polecono opuścić w tym dniu flagi państwowe do połowy masztu.

REKLAMA