Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czwarte wahadło na DK46: Przejazd dłuższy, ale możliwy, dlatego nie ma objazdów, informuje MZD

Facebook Twitter

Przypominamy kierowcom o tym jak jeździmy w obrębie wylotowej trasy w kierunku Opola. Na wysokości dworca PKP Gnaszyn wprowadzono kilka dni temu, czwarty już odcinek z ruchem wahadłowym na przebudowywanej drodze.

fot. Pixabay

MZD tłumaczy, że między kolejnymi spowolnieniami są odległości co najmniej 700 metrów. To trwająca inwestycja w obrębie Drogi Krajowej nr 46 wymusza kolejne zmiany w ruchu i utrudnienia dla zmotoryzowanych.

Konieczne było zmodyfikowanie tymczasowej organizacji ruchu. Zgodnie z zatwierdzonym przez Biuro Inżyniera Ruchu i policję projektem tymczasowej organizacji ruchu MZD wykorzystuje możliwość kolejnego odcinka z ruchem wahadłowym, sterowanym sygnalizacją świetlną. Po zakończeniu instalacji elementów fundamentowych nowego obiektu nad rzeką Gorzelanką równolegle na wszystkich objętych aktualnie pracami odcinkach prace zostały zintensyfikowane

– przypomina o zmianach i prowadzonych pracach Maciej Hasik z zarządu dróg. To już kolejny odcinek z utrudnieniami, ale drogowcy uspokajają kierowców.

Zachowane zostają odległości, co umożliwia kanalizowanie się ruchu w obu kierunkach. Jednocześnie informujemy, że postępy robót na pozostałych odcinkach poprawiają już komfort poruszania się po budowie. Niezmiennie jednak zachowajmy ostrożność w obrębie prowadzonych prac. Przebudowa ul. Głównej i przejazdowej wraz z budową nowego śladu drogi, który pozwoli wyprowadzić ruch ciężki z okolic centrum, czyli tzw. obejścia ul. Św. Barbary, zakończy się w II połowie 2023 roku.

Inwestycja jest potrzebna, ale jej realizacja pod ruchem nie należy do łatwych. Przypomnijmy przebudowa była możliwa dzięki wykorzystaniu środków unijnych.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023