Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czujka na straży twojego bezpieczeństwa!

Facebook Twitter

Dni i noce są coraz chłodniejsze, a to oznacza rozpoczęcie sezonu grzewczego. W tym okresie często dochodzi do pożarów spowodowanych wadami lub nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych, jak również zatruć tlenkiem węgla zwanym „cichym zabójcom".

By nie dochodziło do tego typu zdarzeń częstochowska straż pożarna po raz kolejny włączyła się w akcję „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”, która właśnie wystartowała:

To jest akcja ogólnokrajowa, prowadzona przez wszystkie komendy na terenie całego kraju, w tym naszą. Generalnie co roku przypominamy mieszkańcom o zagrożeniach związanych właśnie z okresem zimowym, jak również zagrożeniach związanych z zatruciami tlenkiem węgla. Niestety, mimo szeregu tych kampanii społecznych prowadzonych przez nas – staramy się docierać do mieszkańców choćby właśnie przez radio, telewizję, strony internetowe, prasę – nadal jednak co roku odnotowujemy wzmożoną ilość zdarzeń pożarowych w okresie grzewczym, jak również zatruć tlenkiem węgla.

Na przełomie 2019/2020 w wyniku zatruciem tlenku węgla w Częstochowie ucierpiało 28 osób (w tym 12 dzieci). Niestety na skutek zdarzeń 2 osoby poniosły śmierć:

Jeżeli chodzi o tlenek węgla – jest to gaz trujący a tym bardziej niebezpieczny, że nie jesteśmy w stanie absolutnie stwierdzić zagrożenia żadnym ze zmysłów. Tutaj, jeżeli chodzi o tlenek węgla, to on nie będzie nas szczypał w oczy czy drapał w gardle, absolutnie żadnych objawów, które pozwolą nam wyczuć te zagrożenie stąd tak mocno zachęcamy do tego, by montować w swoich zasobach mieszkaniowych czujki tlenku węgla. 

– Kamil Dzwonnik – rzecznik KM PSP w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021