Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

CzPK tłumaczy podwyżki opłat za wywóz śmieci

Facebook Twitter

System się niebilansuje, a Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne ma stale rosnące koszty związane z gospodarowaniem odpadami. Jest też konieczność podwyżek, podyktowana zmieniającymi się przepisami. W efekcie decyzji miejskich radnych, od lipca zapłacimy drożej za śmieci.

fot. czestpchowa.pl

Podwyżki odczujemy w portfelach wszyscy…

Potrzebę podwyżek podatków śmieciowych argumentował w rozmowie z Radiem Jura, Robert Kalinowski, prezes CzPK. Jak już informowaliśmy zamiast 12 zł opłata od osoby wyniesie 18 zł za segregowane odpady. Przedsiębiorca który dotąd płacił 77 zł, tym razem będzie musiał wydać aż 165 złotych miesięcznie.

Jak przyznaje prezes Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, celem podwyżek jest zachęta do selektywnego oddawania odpadów. Wówczas miasto może skutecznie zagospodarowywać zgodnie z wytycznymi coraz większy procent śmieci do recyklingu. Podwyżki wymusiła też opłata marszałkowska.

Z prezesem CzPK Robertem Kalinowskim rozmawiał Mariusz Osyra. Podzielcie się swoimi komentarzami odnośnie przegłosowanych podwyżek za gospodarowanie śmieciami w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 lipca 2020