Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czipowanie psa i kota. Stowarzyszenie Częstochowa Dla Zwierząt w sobotę przeprowadza akcję

Facebook Twitter

Dzięki Stowarzyszeniu Częstochowa Dla Zwierząt możecie zaczipować swojego pupila. Uchronić go tym samym przed zagubieniem czy kradzieżą.

Czipowanie psa i kota
fot. FB/Stowarzyszenie Częstochowa DLA ZWIERZĄT

Czipowanie psa i kota jutro (08.06.) akcja podczas Jura Fest

Specjalistyczny bus pojawi się w sobotę w Olsztynie, a darmowa akcja czipowania psa lub kota zaplanowana jest podczas sportowego festiwalu biegowego Jura Fest 2024.

Barbara Gałdy-Krupińska: 8 czerwca na nasze zaproszenie przyjedzie „czipobus”. Będzie można bezpłatnie zaczipować swoje zwierzę i otrzymać talon na zniżkową jego rejestrację. Także umożliwimy mieszkańcom gminy Olsztyn i nie tylko, bo jeśli ktoś przyjedzie spoza Olsztyna z psem, to proszę bardzo czy przywiezie kota, umożliwimy im realne działanie. Jeśli kogoś nie stać, będzie mógł to zrobić.

Warto o tym pomyśleć, gdyż zarówno czipowanie, jak i kastracja to najlepszy sposób na walkę z bezdomnością zwierząt, przekonuje Barbara Gałdy-Krupińska, prezes Stowarzyszenia Częstochowa dla Zwierząt. Ta organizacja działająca na rzecz naszych pupili przygotowuje sobotnią pomoc dla ich właścicieli.

Barbara Gałdy-Krupińska: My będziemy tam z naszym namiotem z naszymi puszkami kwestorskimi. A ósmego, dodatkowo na nasze zaproszenie przyjedzie „czipobus”. Każdy będzie mógł przyjść ze swoim zwierzakiem lub zwierzakami, żeby zaczipować go bezpłatnie. To jest mega, bardzo ważne, bo Wasze zagubione zwierzę ma szansę dzięki takiemu czipowaniu i rejestracji trafić do domu jak tylko ktokolwiek go znajdzie. Każdy weterynarz, każde schronisko, duża część organizacji dysponuje czytnikami. Rejestracja w bazie, numer telefonu, pies, kot wracają do domu, unikają schroniska, gmina unika kosztów.

To najlepszy sposób, aby zabezpieczyć swojego pupila, co pomaga szczególnie w przypadku zaginięcia psa lub kota. Dzięki czipowi nasze zwierzęta trafiają też do systemu, co ułatwia życie opiekunom. Do Olsztyna w sobotę 8 czerwca zaprasza prezes Stowarzyszenia Częstochowa Dla Zwierząt.

fot. FB/Słońca Jury – Stowarzyszenie Sportowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj