Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe świętuje 120 lat. W sezonie proponują malownicze drogi na Jurze

Facebook Twitter

Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe świętuje 120 lat swojej aktywności na naszym terenie. O bogatej historii i wieloletnim kultywowaniu zainteresowania motoryzacją, członkowie stowarzyszenia chcą przypominać, przy okazji wszystkich imprez, planowanych w tym sezonie.

Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe świętuje 120 lat
fot. Facebook/ Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe

Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe świętuje 120 lat

Mówi członek towarzystwa motocyklowego Janusz Jadczyk:

Janusz Jadczyk: Wszystkie imprezy, które będą się odbywać, będziemy naznaczać tym 120-leciem. Będziemy mówić o historii i przypominać działania naszych poprzedników, dziadków, pradziadków, którzy zaczynali ten ruch na rowerach. Potem były takie motorynki, potem motocykle i teraz te piękne, najnowocześniejsze sprzęty. O tym chcemy też wspomnieć, że to 120 lat zobowiązuje.

Częstochowskie środowisko po kwietniowym otwarciu sezonu, aktywnie uczestniczy w rajdach, zachęca do przejazdów, promuje głównie uroki naszych lokalnych tras. Przyjezdnym przypomina o walorach Jury:

Kajetan Walachniewicz: Jeździmy po terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a nawet również Częstochowsko-Wieluńskiej po to, żeby zobaczyć zakątki tej jury takie, których na co dzień nie widzimy. Nasze trasy motocyklowe są prowadzone w taki sposób, żeby zajrzeć w te miejsca, w których tak po prostu, jeżdżąc po Jurze się nie zagląda. Mniej oczywiste trasy, mniejszymi drogami, przez mniejsze miejscowości można zobaczyć troszkę starych zabudowań, drewnianych chat

– zachęcał Kajetan Walachniewicz, sekretarz Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj