Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskie taekwondo olimpijskie znowu triumfuje. Worek medali dla klubu z Wilsona

Facebook Twitter

Częstochowskie taekwondo olimpijskie znowu triumfuje. Młodzi zawodnicy z LUKS Kantor wystąpili z sukcesami w Pucharze Polski oraz w białostockim Taekwondo Festiwalu. Przywieźli z zawodów 7 złotych medali oraz 1 brązowy. Dodatkowo częstochowianie zajęli w pucharach drużynowo trzecie miejsce.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, a dwie zawodniczki z Częstochowy zanotowały w nich swój debiut. Taki sport pomaga młodym na co dzień, mówi trener Robert Kantorysiński:

Dlatego też trenujemy od najmłodszych lat, kształtujemy te cechy, które pomagają zwiększyć pewność siebie, uwierzyć w swoje możliwości. Kształtujemy walki treningowe, zawody niższej rangi, to później procentuje. Drobne czynniki decydują o zwycięstwie. Jeśli są pełne trybuny, jest doping, atmosfera jest dużo lepsza, zawodnik jest bardziej zmotywowany, pobudzony. Cieszmy się, że możemy startować, trenować mimo pandemii.

Taekwondo olimpijskie może być sportem dla każdego, po to by zachować sprawność, ale aby odnosić sukcesy, warto zacząć treningi już od najmłodszych lat:

Mamy wielu utytułowanych zawodników, Mistrzów Polski, którzy też zdobywają Puchary Polski, wiele dzieci zdolnych, rokujących. Mamy różne grupy wiekowe: I grupa 3-6 lat, treningi w formie zabawy, dla starszych, dla dorosłych, także zachęcamy wszystkich, którzy nie tylko chcą odnosić sukcesy, ale także chcą zadbać o swoje zdrowie. Cieszymy się z tego, że możemy startować i odnosić sukcesy

– dodaje trener w taekwondo Robert Kantorysiński.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj