Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskie szkoły mimo przeszkód kontynuują swoje międzynarodowe projekty

Facebook Twitter

Takie działania na historycznej niwie z młodymi mieszkańcami Kresów Wschodnich prowadzi od dawna m.in. Zespół Szkół Technicznych.

fot. markusspiske / pixabay.com

O międzynarodowej wymianie uczniowskiej tym razem nie może być mowy, ale z pomocą przychodzi cyfrowe wsparcie, szybkie łącza i dostępność internetowych narzędzi.

Śladami Bohaterów w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej – to jest projekt, który jest finansowany przez polsko-ukraińską radę wymiany młodzieży oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pierwsza wersja projektu zakładała wyjazd młodzieży z Częstochowy do Kijowa i przyjazd tutaj do nas do Częstochowy młodzieży z Ukrainy. Niestety w wyniku pandemii projekt jest obecnie realizowany w formie lekcji, wykładów online. 

O projekcie który trwa mimo przeszkód, mówi Marek Fiszer z częstochowskiego ZST. Wiele z działań wcześniej założonych udaje się realizować, są tez nowinki techniczne, zdalne zwiedzanie zabytków czy wirtualne historyczne gry dla uczniów na Ukrainie i w Częstochowie.

Łączymy się z Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie, z Muzeum w Wilanowie, Ossowie, czy Zamościu. Młodzi ludzie też spotykają się z historykami. Nietypowym elementem projektu jest połączenie historii z grą komputerową. Uczniowie budują obiekty, które są ważne dla Polaków i Ukraińców. Jest to Jasna Góra i Plac Wolności w Kijowie. 

O tym jak działają międzynarodowe projekty w szkołach w dobie pandemii, mówił Marek Fisze z Zespołu Szkół Technicznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021